TomTom Navigator 6

Pod koniec zeszłego tygodnia, firma TomTom, zaprezentowała oprogramowanie NAVIGATOR 6. Aplikacja jest przeznaczona zarówno dla PDA, jak i telefonów komórkowych. Będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, w dwóch wersjach - regionalnej i europejskiej.

Nowa wersja zawiera poprawiony interfejs użytkownika używający 65 tysięcy kolorów i specjalny tryb nocny. Czytelne mapy 2D i 3D wraz z dokładnymi, głosowymi instrukcjami przy skrętach, duża możliwość konfiguracji przejazdu, automatyczne wyznaczanie poprawionej trasy w wypadku wybrania błędnej drogi i wiele innych funkcji i udogodnień czynią z programu doskonałe narzędzie do nawigacji.

Dodatkowo użytkownicy nowej wersji NAVIGATORa mają możliwość zarządzania oprogramowaniem zainstalowanym na PDA, czy też telefonie przy pomocy komputera PC lub Mac, przy pomocy programu TomTom HOME. Nowością, wprowadzoną w wersji szóstej oprogramowania jest także między innymi usługa TomTom Buddies - możliwość lokalizacji zarejestrowanych użytkowników oraz przesyłania wiadomości tekstowych.

Zobacz również:

  • Lokalizatory GPS to idealny prezent na Dzień Dziecka. Nam zapewnią spokój a dzieciom bezpieczeństwo

Spośród innych, nowych funkcji NAVIGATORa 6 można wymienić między innymi:

- funkcja pozwalająca na odnajdowanie drogi do kontaktów przechowywanych w książce adresowej;

- funkcja umożliwiająca planowanie drogi na podstawie założonego czasu przyjazdu do celu;

- rozszerzone możliwości wyszukiwania miejsc wartych uwagi (POI - Points Of Interest);

- alarm szybkiej jazdy - oprogramowanie ostrzega użytkownika, gdy jedzie on za szybko;

- preinstalowana baza fotoradarów;

- wizualizacja znaków drogowych;

- rozszerzone funkcje nawigacji dla użytkowników poruszających się pieszo;

- i wiele innych.

Produkt będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu zarówno jako samo oprogramowanie, jak i w promocyjnych zestawach z telefonami komórkowymi, czy PDA. Ceny samego oprogramowania będą zaczynać się od 69 funtów. Mają być dostępne dwie wersje - regionalna i europejska. Pierwsza z nich będzie zawierać szczegółowe mapy kraju użytkownika oraz główne drogi zachodniej Europy, natomiast druga ma zawierać kompletną nawigację "od drzwi do drzwi" w całej Europie Zachodniej.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej witrynie TomTom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: