TomTom Navigator będzie na Androidzie!

TomTom wkracza na system Android. Firma właśnie przygotowuje nawigację Navigator w wersji na mobilny system Google. Aplikacja ma się pojawić już w najbliższym czasie.

TomTom Navigator będzie na Androidzie!

TomTom Navigator świetnie działa na iPhonie. Już niedługo aplikacja trafi także na system Android.

Serwis PocketGPSWorld poinformował dziś o najnowszych planach TomToma. Firma zamierza w najbliższym czasie udostępnić nawigację Navigator na Androida. Na razie nie znane są szczegóły co do konkretnej daty wydania oraz ceny. W rozmowie z serwisem PocketGPS przedstawiciel TomToma przyznał jedynie, że prace na aplikacją już trwają, a premiera będzie niebawem.

TomTom Navigator na Androida może okazać się olbrzymim sukcesem. Tak stało się z wersją na iOS. Mimo wysokiej ceny (ok. 40$ za wersję USA) aplikacja znalazła się w Top 10 w swojej kategorii. Jak to się mogło stać? Jest wiele powodów. TomTom oferuje jedne z najlepszych map na rynku (także mapa Polski jest uznawana za bardzo dobrą). Dodatkowo aplikacja trzyma całą mapę w pamięci urządzenia dzięki czemu użytkownik nie musi łączyć się z Siecią by korzystać z usługi nawigacji. Dla wielu zaletą jest także mnogość ustawień i możliwości personalizacji, w tym możliwość ściągnięcia dodatkowych głosów do nawigacji np. Yody z Gwiezdnych Wojen (patrz - film poniżej).

Zobacz również:

  • Mapy Google otrzymują proekologiczną funkcję
  • Szukasz prezentu dla dziecka na ostatnią chwilę? Lokalizator GPS łączy w sobie przyjemne z pożytecznym

Według redakcji Androidandme.com TomTom Navigator na Androida będzie oferować dokładnie te same funkcje co wersja na iPhone’a. Dodatkowo redaktorzy sugerują by nie liczyć na niższą cenę. Według nich maksymalna obniżka w stosunku do aplikacji z AppStore może wynieść 10 dolarów.