Tomb Raider Anniversary 25 maja?

W niektórych zachodnich sklepach internetowych z grami można już znaleźć datę premiery kolejnej części Tomb Raidera, czyli Tomb Raider Anniversary. Według tych danych, tytuł trafi do sprzedaży już 25 maja bieżącego roku.

Tomb Raider Anniversary 25 maja?

Termin premiery, jaki umieściły w swoich kartach produktów sklepy internetowe wskazuje, że Tomb Raider Anniversary pojawi się już pod koniec maja. Potwierdzałoby to wcześniejsze, nieoficjalne, wypowiedzi niektórych przedstawicieli Eidosu.

Choć Anniversary miało uczcić dziesięciolecie istnienia serii, to opóźnienia w produkcji sprawiły, że tytuł pojawi się z okazji 11-lecia. Nie zmienia to faktu, że produkt zapowiada się naprawdę smakowicie.

Gra będzie znacznie odświeżoną wersją pierwszej części serii Tomb Raider. Autorzy zapowiadają jednak, że nie zamierzają stworzyć jedynie wiernej kopii z nową oprawą audiowizualną. Fabuła gry ma bazować na tej znanej z "jedynki", zostanie jednak wzbogacona o zupełnie nowe elementy i rozwiązania. Produkcją zajmuje się zespół Crystal Dynamics odpowiedzialny m.in. za #Tomb Raider: Legenda.

Tytuł trafi na rynek w wersji na PC, konsole PlayStation 2 oraz PSP. Oficjalna strona znajduje się pod tym adresem. Znajdziecie na niej screenshoty (PS2, PSP), trailer oraz kilka informacji o fabule tytułu.