Tomb Raider: Anniversary już w kwietniu

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów serii Tomb Raider. Przedstawiciele Eidosu ogłosili, że najnowsza część cyklu z piękną archeolog w roli głównej trafi do sprzedaży już w kwietniu bieżącego roku. Jest na co czekać, bo tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie.

Anniversary ma być znacznie odświeżoną wersją pierwszej części z serii Tomb Raider. Autorzy zapowiadają jednak, że nie zamierzają stworzyć jedynie wiernej kopii z nową oprawą audiowizualną.

Fabuła gry ma bazować na tej znanej z "jedynki", zostanie jednak wzbogacona o zupełnie nowe elementy i rozwiązania. Produkcją zajmuje się zespół Crystal Dynamics odpowiedzialny m.in. za Tomb Raider: Legenda.

Ian Livingstone, jeden z przedstawicieli Eidosu, nie przebiera w słowach i mówi wprost, że "Tomb Raider: Anniversary ma za zadanie uczcić panowanie Lary jako pierwszej damy gier wideo".

Gra trafi na rynek w wersji na PC, konsole PlayStation 2 oraz PSP. Oficjalna strona znajduje się pod tym adresem. Znajdziecie na niej screenshoty (PS2, PSP), trailer oraz kilka informacji o fabule tytułu.


Zobacz również