Tomb Raider: Anniversary na Wii

Firma Eidos Interactive ogłosiła, że jej najnowsze dziecko, Tomb Raider: Anniversary, trafi na konsolę Nintendo Wii. Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim możliwość zabawy z użyciem rewelacyjnego kontrolera konsoli. Jesteśmy pewni, że dzięki jego właściwościom, gra nabierze zupełnie nowego smaku.

W informacji prasowej, którą wystosowało Eidos Interactive, czytamy, że Tomb Raider: Anniversary trafi również na konsolę Nintendo Wii. Pozostałe platformy, na które będzie przeznaczona gra to PC, PlayStation 2 i PlayStation Portable.

Autorzy zapowiadają, że dzięki słynnym kontrolerom wiimote i nunchuck, zabawa w Anniversary nabierze zupełnie nowych barw. I to nie tylko dlatego, że gracze będą musieli nieźle napocić się przede telewizorem. Wiadomo bowiem, że wersja na Wii zostanie wzbogacona o dodatkowe elementy. Jakie? Okaże się wkrótce.

Tomb Raider: Anniversary będzie znacznie odświeżoną wersją pierwszej części serii Tomb Raider. Autorzy zapowiadają jednak, że nie zamierzają stworzyć jedynie wiernej kopii z nową oprawą audiowizualną. Fabuła gry ma bazować na tej znanej z "jedynki", zostanie jednak wzbogacona o zupełnie nowe elementy i rozwiązania. Produkcją zajmuje się zespół Crystal Dynamics odpowiedzialny m.in. za Tomb Raider: Legenda.

Tytuł w wersji na PC i PlayStation 2 trafi na rynek już 1 czerwca. Niedługo później nastąpi premiera gry na PSP. Data wydania wersji na Wii wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Angelina Jolie znów w roli Lary Croft? - przeczytaj koniecznie!