Tomb Raider - Lara Croft w wersji 2.0 (zapowiedź)

Tomb Raider to najnowsza wersja gry przygodowej ze słynną Larą Croft w roli głównej. Czego możemy spodziewać się po słynnej pani archeolog? Jakie zmiany czekają na nas w kolejnej części tej hitowej gry?

Tomb Raider (to już dziewiąta gra z serii) będzie prequelem wszystkich poprzednich odsłon. Tym razem dołączamy do Lary Croft, która płynie statkiem przez wzburzone morze. Niestety sztorm okazuje się zbyt silny i jej statek rozbija się niedaleko wybrzeży Japonii.

Bohaterka Tomb Raider trafia na wyspę, na której środowisko oraz lokalne drapieżniki okażą się być największym zagrożeniem. Tu rozwiązywać będziemy musieli kolejne zagadki i to właśnie w takim otoczeniu stoczymy krwawy i bezlitosny bój o życie.

Zobacz również:

  • Trylogia Tomb Raider dostępna za darmo! Sprawdź, jak odebrać
  • Tomb Raider - powstaje nowa odsłona serii, kiedy premiera?
Tomb Raider - Lara Croft w wersji 2.0 (zapowiedź)

Lara Croft rozbija się u wybrzeży nieznanej sobie wyspy

Co do samego charakteru rozgrywki to wiadomo, że sporą rolę odegrają przerywniki filmowe. Będzie tego sporo, a ich zadaniem ma być sensowne spajanie fabuły. Panowie z Crystal Dynamics zapewniają jednak, że dadzą nam pograć. Uff, można zatem odetchnąć z ulgą.

Z kim przyjdzie nam skrzyżować ostrza w kolejnej odsłonie Tomb Raider? Tym razem twórcy obiecują, że będzie bardziej realistycznie. Nie zobaczymy więc kosmitów, wymyślnych mitycznych stworzeń czy duchów. Głównym przeciwnikiem Lary ma być natura oraz stworzenia znajdujące się pod jej kontrolą. Programiści z Crystal Dynamics stawiają więc na to co namacalne i do bólu prawdziwe.

Tomb Raider - Lara Croft w wersji 2.0 (zapowiedź)

Tomb Raider - krew, pot, zły i walka o przetrwanie

Pewnym zmianom uległ także wygląd naszej bohaterki. Nie zobaczymy już nieskazitelnie pięknej dziewczyny, która pokonuje pół świata nie doznając na ciele nawet najmniejszego zadrapania. W nowym Tomb Raider Lara będzie cierpieć, krwawić i krzyczeć z bólu. Trzeba jednak przyznać, że nie straciła nic ze swojego uroku i wdzięku. Jest teraz bardziej prawdziwa i nie paraduje z piersiami mieszczącymi się najmarniej w miseczki F.