Tomb Raider: Legend na PSP

Marzenia konsolowych fanów, hojnie obdarzonej przez naturę, pani archeolog zostały spełnione. Jej najnowsze przygody ukażą się również na przenośnej konsoli PlayStation Portable.

Tomb Raider: Legend

Tomb Raider: Legend

Wczoraj Eidos Interactive potwierdził, że kolejna odsłona tej kultowej gry będzie dostępna na PSP w tym samym terminie co na PC, PS2, Xbox i Xbox 360, czyli już wiosną bieżącego roku. Eidos zapowiada rewolucję.

Po kilku nieudanych sequelach hitu z 1996 roku, postanowiono wreszcie odmienić wizerunek Lady Croft. Należy przyznać, że wydawca zabrał się do tego solidnie. Nie tylko odebrał tytuł studiu, które było dotychczas odpowiedzialne za tę serię, lecz również namówił Toby Garda, twórcę pierwszej części gry, by zajął się przywróceniem Larze dawnej chwały.

Obecnym designerem jest kalifornijskie studio Crystal Dynamics. Sama Lara przeszła solidny Lifting. W swym nowym wcieleniu wygląda dużo bardziej realistycznie nie tracąc przy tym nic ze swego dawnego uroku.

Sama rozgrywka zapowiada się bardzo ciekawie. Wraz z piękną panią archeolog zwiedzimy między innymi Amerykę Południową, zachodnią Afrykę i niedostępne Himalaje. Cała podróż podzielona będzie na dziewięć ogromnych etapów o otwartej strukturze. Do naszej dyspozycji zostanie oddany cały wachlarz nowoczesnego ekwipunku niezbędnego w penetrowaniu dawno zapomnianych ruin i dzikich ostępów. Dostępna będzie między innymi lina z zaczepem magnetycznym, lornetka, latarka, granaty odłamkowe, komunikator oraz oczywiście nieodzowna para pistoletów.

Wedle zapowiedzi Eidos na spotkanie z Indianą Jonesem w spódnicy przyjdzie poczekać nam do wiosny. Do tego czasu pozostaje nam tylko wypatrywać skąpo niestety wydzielanych przez wydawcę informacji.


Zobacz również