Tomb Raider: Legend - triumfalny powrót Lary Croft?

Eidos publikuje pierwsze informacje i screenshoty z nowej, tworzonej przez studio Crystal Dynamics edycji gry z ponętną archeolog w roli głównej. Wydawca uruchomił również oficjalną stronę poświęconą grze, na której można znaleźć więcej szczegółów na temat tej produkcji i obejrzeć trójwymiarowe grafiki z gry.

Ostatnie edycje przygód Lary, jednej z najsłynniejszych postaci w historii gier komputerowych, okazały się wielkim rozczarowaniem dla fanów serii Tomb Raider. Rozpoczynając, osiemnaście miesięcy temu, prace nad nową odsłoną gry, zespół Crystal Dynamics przeprowadził więc głęboką analizę dotychczasowych wydań w serii.

Tomb Raider: Legend - Lara Croft (widok z przodu)

Tomb Raider: Legend - Lara Croft (widok z przodu)

Przyszli autorzy "Tomb Raider: Legend" powrócili do korzeni postaci Lary Croft, ponownie analizując przeprowadzone dotychczas ankiety i badania oczekiwań fanów gry. Członkowie teamu Crystal Dynamics przeprowadzili także nowe badania, raz jeszcze przeanalizowali setki recenzji wydanych do tej pory tytułów i grali we wszystkie wydane części serii. Efektem miesięcy analiz i świeżego spojrzenia członków zespołu jest nowa edycja gry, w której, jak zapowiadają autorzy, odnajdziemy Larę z początków jej kariery, ale w znacznie odświeżonej i bardziej atrakcyjnej "oprawie".

Lara Croft - Tomb Raider: Legend

Lara Croft - Tomb Raider: Legend

Realizacja pomysłu na nową grę o przygodach Lary wymagała stworzenia największego i najbardziej różnorodnego zespołu produkcyjnego w historii całej serii. Co ważne, do zespołu sprowadzono także Toby'iego Garda, odpowiedzialnego za powołanie do życia postaci Lary, powierzając mu kierownictwo nad zespołem tworzącym postaci w grze. Jak twierdzi wydawca, w "Tomb Raider: Legend" odnajdziemy atletyczną, inteligentną i przyciągającą uwagę poszukiwaczkę przygód, która tak bardzo przypadła do gustu milionom fanów w pierwszych latach jej obecności na ekranach komputerów.

Larę, z nowej odsłony gry, 'wyposażono' w realistyczne i złożone animacje mimiki twarzy, ruchu i umiejętności specjalnych. Do dyspozycji jeszcze bardziej pociągającej archeolog oddano szereg nowoczesnych gadżetów obejmujących m.in. magnetyczny chwytak, lornetkę, granaty, latarkę czy skomplikowane urządzenia komunikacyjne. Jak twierdzi wydawca, animacje ruchu Lary zostały stworzone w taki sposób, aby były naturalnym 'przedłużeniem' jej umiejętności, motywacji i osobowości. Nowe animacje żywych, reagujących na otoczenie oczu i ruchu mają sprawić, że pani Croft będzie poruszać się w świecie gry z zabójczą precyzją i gracją.

Lara Croft - Tomb Raider: Legend

Lara Croft - Tomb Raider: Legend

Eidos nie zdradza jeszcze daty premiery gry, wiadomo jednak, że "Tomb Raider: Legend" zostanie wydana na konsole PlayStation 2, Xbox i komputery osobiste. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry, gdzie obok zrzutów ekranowych znaleźć można również animacje 3D, które pozwolą obejrzeć Larę z każdej strony.

Oficjalna strona gry

Aktualizacja: 25 lipca 2005 11:28

Nowe screenshoty z Larą!

Lara Croft -Tomb Raider

Lara Croft -Tomb Raider

Jak informowaliśmy we wcześniejszych aktualnościach, premiera nowej części przygód Lary, planowana jest na początek przyszłego roku. O samej grze, wciąż wiemy bardzo niewiele - twórcy milczą, jak zaklęci, a udostępniają jedynie, kolejne porcje zrzutów ekranowych. W najnowszym pakiecie znalazło się 8 nowych screenshotów - znajdziecie je w naszej galerii. Zapraszamy!

Aktualizacja: 15 kwietnia 2005 14:03

Nowe screenshoty z gry!

W naszej galerii pojawiło się 12 nowych zrzutów ekranowych z "Tomb Raider: Legend" przedstawiających odrodzoną Larę Croft w środowisku gry.


Zobacz również