Tomb Raider i kilka kwestii nt. Wii U, Maca i Edycji Kolekcjonerskiej

Crystal Dynamics wykluczyło możliwość pojawienia się nowej iteracji Tomb Raider na nadchodząca konsolę Nintendo. W zamian, twórcy przewidują port gry na komputery firmy Apple oraz mały prezent dla swoich fanów w postaci Edycji Kolekcjonerskiej.

Studio nie jest zainteresowane przeniesieniem najnowszych przygód Lary Croft na Wii U, ponieważ Nintendo wciąż pracuje nad strukturą dev kitów tej platformy (zestaw narzędzi developerskich niezbędny w programowaniu), w związku z czym znacznie utrudniłoby to cały proces konwersji. Premiera nowego Tomb Raidera na następcę Wii nigdy zresztą nie obejmowała planów wydawniczych firmy, jako że jego produkcja rozpoczęła się znacznie wcześniej niż ujawnienie przez Nintendo samej konsoli i od samego początku jest to tytuł przeznaczony na systemy obecnej generacji.

No cóż, jeśli nie posiadacze Wii U to może chociaż użytkownicy Maca będą mieli okazje pohasać z młodą panną Croft? Deweloper potwierdził, że wciąż trwają dyskusje na temat portu gry na systemy stacjonarne sygnowane logiem nadgryzionego jabłka. Muszę jednak nadmienić, iż jeśli dojdzie do porozumienia to mało prawdopodobne jest, aby gra została wydana w tym samym czasie co wersje na PS3, X360 i PC. Wiecie… kwestie technologiczne i te sprawy.

Zobacz również:

  • Spider-Man - porównanie z dwóch gier na PS5. Który wygląda lepiej?
  • Netflix - premiera 2 części "Władcy wszechświata: Objawienie" już dziś!

Mam jednak świetną wiadomość dla wszystkich kolekcjonerów. Karl Stewart - człowiek odpowiedzialny za specjalne zestawienia takich gier, jak Batman: Arkham City i Age of Conan zaprojektuje również Edycję Kolekcjonerską dla Tomb Raidera. Na chwilę obecną nie wiadomo co konkretnie znajdzie się w środku, poza tym, że z powodu rozmaitych ograniczeń i uprawnień dla poszczególnych regionów jej kontent ma się wyróżniać.

Crystal Dynamics przewiduje też wydanie DLC po premierze gry, jednakże przedstawiciele studia nie zdradzili nic więcej na ten temat. Podobno mamy być spokojni - wersja pudełkowa to produkt jak najbardziej kompletny, a wszelkie rozszerzenia nie będą pretekstem do wyłudzenia pieniędzy graczy.