Tomb Raider od nowa

"Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie na temat Tomb Raidera" - mówi szef studia Crystal Dynamics. Firma zapowiedziała właśnie świeżą odsłonę serii, która będzie tak zwanym "rebootem". Historia Lary Croft zaczyna się od nowa.

Oficjalna zapowiedź gry Tomb Raider i pierwsza pochodząca z niej fotka poglądowa pojawiły się w najnowszym numerze amerykańskiego czasopisma Game Informer. Jego redakcji udało się dowiedzieć, że świeży Tomb Raider (podtytułu gry nie ujawniono) będzie tak zwanym rebootem. Oznacza to, że cała historia opowiedziana dotychczas w elektronicznych przygodach Lary Croft zostaje wyrzucona do kosza i będzie pisana na nowo.

W informacji prasowej Crystal Dynamics zapowiedziana produkcja została opisana następująco: "Po tym jak silny sztorm niszczy łódź, którą podróżuje, wystraszona młoda kobieta zostaje wyrzucona przez morze na nieznanej jej plaży. Zdana na własne siły, ale nie sama, ma tylko jeden cel - przeżyć".

Idą zmiany - łatwo nie będzie

Z pierwszych przecieków, które pojawiły się w sieci wynika, że Lara w grze ma 21 lat. Internautom udało się dowiedzieć, że w zapowiedzianym tytule pojawi się całkowicie odświeżony system celowania. Przemieszczać będziemy się po otwartym świecie, w którym nie będziemy czekali na dogrywanie kolejnych lokacji. Nasza heroina skorzysta z obozów, w których ma mieć możliwość tworzenia nowych przedmiotów i ulepszania swoich umiejętności (elementy gry RPG).

Gra prawdopodobnie będzie dość trudna. Ludzie z Crystal Dynamics twierdzą, że praktycznie każdy błąd zakończy się śmiercią naszej bohaterki. Powiedziano również, że niektóre lokacje zostaną udostępnione dopiero po tym jak Lara zdobędzie trochę doświadczenia albo odszuka przedmioty pomagające jej w podróży. Co ciekawe, w grze będziemy musieli dbać o to, by panna Croft miała co jeść i pić.

Tak ma się zaczynać przygoda, która pokaże jak "powstała" Lara Croft i jak kształtował się jej charakter. Data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale mówi się o możliwości wydania jej w okolicach świąt Bożego Narodzenia w przyszłym roku. Produkcja ta powinna wpaść w ręce osób bawiących się na pecetach i konsolach Playstation 3 oraz Xbox 360.