Tomb Raider poniżej oczekiwań, słabe wyniki finansowe Eidos

Premiera najnowszej części przygód Lary Croft miała być kolejnym sukcesem wydawniczym firmy Eidos. Okazuje się jednak, że Tomb Raider: Underworld nie spotkał się z tak gorącym przyjęciem fanów jak pierwotnie zakładano.

Przedstawiciele Eidos poinformowali, że sprzedaż gry Tomb Raider: Underworld jest znacznie niższa niż wynikałoby to z pierwotnych przewidywań. Gracze zakupili jedynie 1,5 miliona egzemplarzy tego dzieła. Sytuację taką szefowie wydawcy najnowszych przygód Lary Croft określili jako "rozczarowującą".

Tomb Raider poniżej oczekiwań, słabe wyniki finansowe Eidos

"Na całym świecie do końca roku 2008 sprzedaliśmy jedynie 1,5 miliona egzemplarzy gry Tomb Raider: Underworld. Liczba ta jest znacznie poniżej naszych pierwotnych przewidywań. Uważamy, że winę za całą tę sytuację ponosi kryzys ekonomiczny który dotknął, między innymi, Stany Zjednoczone. Zauważyliśmy, że sprzedaż na tym terenie była bardzo słaba."

Zobacz również:

  • Wakacje z Larą Croft – 5 najpiękniejszych miejsc, które odwiedziła seksowna pani archeolog
  • Marvel's Strażnicy Galaktyki - gdzie kupić najtaniej

W związku z niską sprzedażą swojego szlagierowego tytułu Eidos zmuszony był obniżyć prognozy dotyczące wyników finansowych za rok 2009. Obecnie specjaliści wydawcy szacują dochody na poziomie 160 - 180 milionów funtów (dla porównania poprzednio kwoty te były o 20 milionów wyższe).

Na taki komunikat bardzo szybko zareagowali udziałowcy Eidos. Akcje spółki na dzisiejszym otwarciu straciły ponad 25%.

CD Projekt wydawcą Tomb Raider: Underworld?