Tomb Raider - powstaje nowa odsłona serii, kiedy premiera?

Firma Square Enix oficjalnie potwierdziła, że Lara Croft powróci w nowej odsłonie cyklu Tomb Raider.

tomb raider

W tym roku obchodzić będziemy 25-rocznicę serii Tomb Raider. Najsłynniejsza na świecie pani archeolog - Lara Croft, została przedstawiona światu dokładnie 25 października 1996 roku. Jak poinformowali przedstawiciele Square Enix, w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się licznych wydarzeń i materiałów związanych z historią cyklu. Co jednak, znacznie bardziej interesujące, opowieść o przygodach Lary Croft będzie kontynuowana!

Potwierdzono, że studio Crystal Dynamics pracuje już nad kolejną odsłoną serii. Will Kerslake - reżyser ostatniej trylogii, stwierdził:

Przyszłość Tomb Raidera rozwinie się po ostatniej trylogii, opowiadając historie, które opierają się zarówno na grach Core Design, jak i Crystal Dynamics, starając się zjednoczyć te linie czasowe. Biorąc pod uwagę bogatą historię Tomb Raidera, nie jest to łatwe zadanie i prosimy o cierpliwość w trakcie tego procesu.

Biorąc pod uwagę, że ostatnia trylogia była pewnego rodzaju restartem serii, możemy się spodziewać, że kolejna część sagi połączy historię młodej Lary Croft, z tą już nieco dojrzalszą znaną ze starszych odsłon cyklu.

Niestety, nowy Tomb Raider wydaje się być dopiero we wczesnej fazie produkcji, zatem na premierę w 2021 roku nie mamy co liczyć. Wielce prawdopodobne jednak, że więcej konkretów na temat gry poznamy w kolejnych miesiącach. Dwudzieste piąte urodziny Lary Croft będą idealną okazją, aby uchylić "rąbka tajemnicy" na temat jej przyszłości.

Zobacz również: PS5 - Problemy z dostępnością konsoli mogą utrzymać się do końca roku