Tonsil zapowiada wielki powrót. Ma szansę odbudować pozycję?

Pamiętacie kolumny ALTUS? Ich producent, czyli posiadająca ponad 70-letią historię firma Tonsil zamierza odbudować swoją pozycję na rynku.

Legenda polskiego sprzętu audio, czyli firma Tonsil, powstała w 1945 roku, kiedy to poniemiecka fabryka sprzętu radiotechnicznego trafiła "w ręce" Polskiego Radia. W latach 80-tych wiele osób kompletujących sprzęt do grania wręcz nie wyobrażało sobie wyposażenie go w inne głośniki niż kultowe ALTUS-y. Niestety druga połowa lat 90-tych była katastrofalna dla Tonsila, który zaczął przegrywać walkę z zalewającymi nasz rynek produktami z Chin i zmuszony został z czasem do przeprowadzenia różnych zmian własnościowych.

Tonsil zapowiada powrót

Obecnie firma Tonsil, która jest cieniem firmy z lat świetności, prowadzi usilne działania, aby odbudować swoją pozycję na rynku. W tym celu, jak się właśnie dowiadujemy, nawiązała współpracę z mającą zająć się kreowaniem jej wizerunku, promocją produktów i pomocą w stworzeniu kanałów dystrybucji agencją White Magick (współpracowała m.in. z Agito.pl i Komputronikiem). Warto też dodać, że dodatkowo otrzymaliśmy też zapowiedź, że produkcja wszystkich zestawów głośnikowych nadal będzie miała miejsce we Wrześni.

Jak sądzicie, Tonsil ma szansę na odbudowanie pozycji? Osobiście bardzo mocno trzymam za to kciuki.