Tonsil zapowiada wielki powrót. Ma szansę odbudować pozycję?

Pamiętacie kolumny ALTUS? Ich producent, czyli posiadająca ponad 70-letią historię firma Tonsil zamierza odbudować swoją pozycję na rynku.

Legenda polskiego sprzętu audio, czyli firma Tonsil, powstała w 1945 roku, kiedy to poniemiecka fabryka sprzętu radiotechnicznego trafiła "w ręce" Polskiego Radia. W latach 80-tych wiele osób kompletujących sprzęt do grania wręcz nie wyobrażało sobie wyposażenie go w inne głośniki niż kultowe ALTUS-y. Niestety druga połowa lat 90-tych była katastrofalna dla Tonsila, który zaczął przegrywać walkę z zalewającymi nasz rynek produktami z Chin i zmuszony został z czasem do przeprowadzenia różnych zmian własnościowych.

Tonsil zapowiada powrót

Obecnie firma Tonsil, która jest cieniem firmy z lat świetności, prowadzi usilne działania, aby odbudować swoją pozycję na rynku. W tym celu, jak się właśnie dowiadujemy, nawiązała współpracę z mającą zająć się kreowaniem jej wizerunku, promocją produktów i pomocą w stworzeniu kanałów dystrybucji agencją White Magick (współpracowała m.in. z Agito.pl i Komputronikiem). Warto też dodać, że dodatkowo otrzymaliśmy też zapowiedź, że produkcja wszystkich zestawów głośnikowych nadal będzie miała miejsce we Wrześni.

Zobacz również:

  • Recenzja: Teufel 500S Kombo - stereo, które synchronizuje moje otoczenie

Jak sądzicie, Tonsil ma szansę na odbudowanie pozycji? Osobiście bardzo mocno trzymam za to kciuki.