Top 10 DVD i Blu-ray - najpopularniejsze filmy DVD i Blu-ray w I połowie 2011 roku

Organizacja British Video Association z Wielkiej Brytanii podała właśnie Top 10 najlepiej sprzedających się filmów na DVD i Blu-ray w pierwszej połowie 2011 roku.

Harry Potter

Wczoraj pisałem o tym, że wzrosła cyfrowa dystrybucja, a spadła sprzedaż DVD i Blu-ray.

Top 10 DVD i Blu-ray w Wielkiej Brytanii (pierwsza połowa 2011)

1. Harry Potter i Insygnia Śmierci (ponad 2 miliony sztuk)

2. Jak zostać królem (1,2 miliona)

3. Jak ukraść księżyc (854 tys.)

4. Paul (593 tys.)

5. Incepcja (511 tys.)

6. Zaplątani (507 tys.)

7. Kac Vegas (418 tys.)

8. Uprowadzona (415 tys.)

9. Zanim odejdą wody (347 tys.)

10. Duże dzieci (223 tys.)

Brytyjskie preferencje według angielskiego klucza

Od razu da się zauważyć, że powyższe zestawienie pochodzi z Wielkiej Brytanii. Dwa czołowe filmy z rankingu, które przekroczyły milion sprzedanych sztuk - Harry Potter i Insygnia Śmierci oraz Jak zostać królem są związane tematycznie i produkcyjnie z Wielką Brytanią. Oba w kinach były także wielkimi hitami - oba mają mocny angielski charakter - Harry Potter to fenomen wśród młodych Brytyjczyków, a Jak zostać królem opowiada intrygującą historię brytyjskiej królewskiej rodziny. Wynika z tego, że Brytyjczycy lubią oglądać filmy ze swojego kręgu kulturowego.

Jak zostać królem

Jak zostać królem

Wciąż świetnie sprzedają się wielkie hity z poprzedniego roku - intrygująca Incepcja i zabawny Kac Vegas. Zaskoczeniem jest na pewno Uprowadzona z Liamem Neesonem - przeciętny w gruncie rzeczy film najpierw odniósł sukces w kinach, a teraz osiągnął ponad 400 tys. sprzedanych płyt z filmem. ja za najlepszy film z tego zestawienia wart zakupu uważam enigmatyczny film Incepcja Christophera Nolana. A który film Wam się najbardziej podoba?

Źródło: WhatHiFi