Top 10 freeware

Nadchodzi era bezpłatnych odtwarzaczy DVD. W naszym zestawie najciekawszych programów freeware Cliprex DVD Player - darmowy odtwarzacz DVD, VCD i SVCD, a także programy graficzne, narzędzia internetowe i dodatki do Windows.


Nadchodzi era bezpłatnych odtwarzaczy DVD. W naszym zestawie najciekawszych programów freeware Cliprex DVD Player - darmowy odtwarzacz DVD, VCD i SVCD, a także programy graficzne, narzędzia internetowe i dodatki do Windows.

Czy bojownicy wojujący pod sztandarem OpenSource wygrają z panującymi nam niemiłościwie firmami czerpiącymi zyski z patentów chronionych na mocy DMCA? Zakrawa na ironię fakt, iż kupując w sklepie film na DVD, musisz ponownie zapłacić - za odtwarzacz, by obejrzeć film na domowym komputerze. Cliprex DVD Player może otworzyć drogę tuzinom bezpłatnych odtwarzaczy DVD. Oby tak się stało.

Top 10 freeware

Programy polskojęzyczne. Notowanie 14.

Wśród naszych propozycji nowych, interesujących programów freeware możesz znaleźć porządny edytor ikon - Icon Studio 1.2, świetny polski edytor plików binarnych - ICY Hexplorer 2.9b i program do tworzenia realistycznej grafiki trójwymiarowej - 3D Canvas 3.0.1.

Aby zagłosować na najlepszy, twoim zdaniem, program, wypełnij ankietę, którą znajdziesz na krążku CD dołączonym do tego wydania PC Worlda, a także na stroniehttp://www.pcworld.com.pl . Wypełnioną ankietę wyślij pod adresem mailto:[email protected] - weźmiesz udział w losowaniu nagród. Szczegółowe zasady głosowania znajdziesz w ramce "Zagłosuj i wygraj".

Top 10 freeware

Programy zagraniczne. Notowanie 19.

Jeśli jesteś autorem dobrego, bezpłatnego oprogramowania - skontaktuj się z redakcją PC Worlda, a twoja aplikacja może zostać rozpowszechniona na całą Polskę. O umieszczeniu nowej aplikacji w poczekalni decyduje jej przydatność, jakość wykonania i łatwość obsługi. Oczywiście, program musi być klasy freeware, co oznacza, że autor aplikacji zgadza się na jej bezpłatne rozpowszechnianie i używanie na dowolnej liczbie komputerów. Jeśli program opuści pierwszą dziesiątkę, może tam powrócić dopiero po ukazaniu się jego nowej wersji.

Cliprex DVD Player

Top 10 freeware

Cliprex DVD Player

Odtwarzacz DVD, Video CD i wszelkiej maści plików wideo na licencji GNU GPL? Niemożliwe, a jednak: Cliprex DVD Player uwolni cię od konieczności kupowania drogiego PowerDVD czy WinDVD. Filmy na krążkach DVD możesz teraz odtwarzać za pomocą bezpłatnej aplikacji! Program potrafi również odtwarzać krążki Video CD i Super Video CD. Cliprex DVD Player to prosta aplikacja o kilku tylko narzędziach poza podstawowym odtwarzaniem filmów. Warto zwrócić uwagę na opcje wyszukiwania plików wideo oraz na możliwość odtwarzania pojedynczych plików VOB. Sielankę psuje jedynie świadomość, że firmy posiadające patent na format MPEG-2 nie pozwolą na bezpłatne rozpowszechnianie aplikacji, która powinna przynosić im pokaźne dochody. Na mocy przepisów zawartych w tzw. DMCA (Digital Millenium Copyright Act) zabronione jest bowiem (w dużym skrócie) tworzenie programów dekodujących chronione patentem formaty danych.

Informacje http://www.cliprex.com

Rodzaj odtwarzacz filmów

Icon Studio 1.2

Top 10 freeware

Icon Studio 1.2

Program do tworzenia i edycji ikon - za darmo! Chociaż pod względem liczby narzędzi i wszechstronności Icon Studio 1.2 nie dorównuje takim tuzom, jak np. Microangelo, to za pomocą tej aplikacji można z powodzeniem przygotować zestaw ikon dla własnych aplikacji. Icon Studio 1.2 nie ma specjalnie wymyślnych opcji, ale też i do edycji ikon nie są potrzebne rozbudowane opcje z dużych programów graficznych. Potrafi importować ikony z plików DLL i EXE, można także skorzystać z prostej opcji wyszukującej pliki ICO na twardym dysku. Program dobrze obsługuje Schowek, co okazuje się bardzo przydatne przy tworzeniu ikon opartych na fragmentach zdjęć. Szkoda, że aplikacja nie potrafi zapisywać utworzonych grafik w innych formatach, niż pliki ICO. Taka opcja pozwoliłaby wykorzystać Icon Studio 1.2 do tworzenia glifów i innych drobnych grafik potrzebnych w oprogramowaniu.

Informacje http://www.html-helper.com

Rodzaj grafika 2D