Top 10 freeware

Nowa wersja IrfanView, bezpłatny program do obsługi firmy, ulepszone kopiowanie plików oraz programy do odzyskiwania danych - to wszystko znajdziesz w tym wydaniu naszej listy bezpłatnego oprogramowania.


Nowa wersja IrfanView, bezpłatny program do obsługi firmy, ulepszone kopiowanie plików oraz programy do odzyskiwania danych - to wszystko znajdziesz w tym wydaniu naszej listy bezpłatnego oprogramowania.

Top 10 freeware

Programy polskojęzyczne

Coraz więcej nowych programów freeware związanych jest z tworzeniem cyfrowych fotoalbumów i obróbką zdjęć. Wśród naszych propozycji znajdziesz m.in. narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu i program do katalogowania zdjęć. Wiele osób ucieszy się też zapewne z nowej wersji przeglądarki IrfanView. Bardzo interesujące pozycje znajdziesz w polskiej części Top10 freeware. Vatowiec to bezpłatny, w pełni funkcjonalny system do prowadzenia księgowości przedsiębiorstwa (zawiera nawet moduł kadrowo-płacowy!), natomiast CopyHandler to przykład świetnego programu narzędziowego, za pomocą którego będziesz kopiować pliki znacznie efektywniej niż standardowym narzędziem Windows. Wśród programów polskojęzycznych znajdują się także dwa narzędzia do odzyskiwania danych. Drive Rescue pomoże odnaleźć i przywrócić przypadkowo usunięte pliki, natomiast Digital Image Recovery służy do odzyskiwania utraconych zdjęć z różnego typu nośników wymiennych używanych w aparatach cyfrowych.

Top 10 freeware

Programy zagraniczne

Aby zagłosować na najlepszy, twoim zdaniem, program freeware, wypełnij ankietę, którą znajdziesz na krążku CD dołączonym do tego wydania PC Worlda, a także na stronie www.pcworld.pl. Wypełnioną ankietę wyślij pod adresem [email protected] - weźmiesz udział w losowaniu nagród. Szczegółowe zasady głosowania znajdziesz w ramce "Zagłosuj i wygraj".

Jeśli jesteś autorem dobrego, bezpłatnego oprogramowania - skontaktuj się z redakcją PC Worlda ([email protected], a w temacie listu umieść "Top10 freeware - propozycja"), a twoja aplikacja może zostać rozpowszechniona na całą Polskę. O umieszczeniu nowej aplikacji w poczekalni decyduje jej przydatność, jakość wykonania i łatwość obsługi. Oczywiście, program musi być klasy freeware, co oznacza, że autor aplikacji zgadza się na jej bezpłatne rozpowszechnianie i używanie na dowolnej liczbie komputerów. Jeśli program opuści pierwszą dziesiątkę, może tam powrócić dopiero po ukazaniu się jego nowej wersji.

IrfanView 3.85

Top 10 freeware

IrfanView 3.85

Jedna z najlepszych przeglądarek plików graficznych w nowej wersji! IrfanView znany jest zapewne większości czytelników PC Worlda. Umożliwia przeglądanie zawartości praktycznie dowolnego pliku graficznego, zawiera podstawowe narzędzia do fotoretuszu zdjęć, potrafi także odtwarzać pliki muzyczne i wideo. W wersji 3.85 pojawiło się kilka istotnych nowości - IrfanView potrafi teraz wyświetlać m.in. zawartość plików DWG i DXF. Przydatną nowinką jest możliwość przesuwania obszaru zaznaczenia za pomocą prawego przycisku myszy. Uaktualniono i poprawiono większość wtyczek do programu, usunięto także kilka mniejszych błędów. Ciekawą nowością jest poprawiona obsługa plików JPG zapisywanych z kompresją bezstratną. Program ma polski interfejs (skopiuj zawartość pliku polski.zip do folderu Languages), ale tradycyjnie umieściliśmy go w zagranicznej sekcji Top 10 freeware.

Informacje

http://www.irfanview.com

Rodzaj

przeglądarka grafiki

FreeMeter 2.7.7

Top 10 freeware

FreeMeter 2.7.7

FreeMeter to program diagnostyczny, monitorujący zasoby komputera i systemu operacyjnego. Aplikacja nadzoruje użycie procesora i twardego dysku (wyświetla informacje o objętości danych odczytywanych i zapisywanych na dysk). FreeMeter pokazuje ilość miejsca na każdej z partycji, a także informacje o wielkości dostępnej pamięci, rozmiarze pliku wymiany. Wiadomości mogą być wyświetlane w oknie aplikacji wraz ze stale uaktualnianymi wykresami, ale na dłuższą metę wygodniejsze jest pozostawienie wyłącznie ikon w zasobniku systemowym, które przedstawiają w uproszczony sposób stopień obciążenia procesora, pamięci i pliku wymiany. Oprócz narzędzi diagnostycznych program ma kilka dodatkowych funkcji - możliwość wyłączenia, restartu bądź hibernacji systemu. Przydatną opcją jest możliwość automatycznej aktualizacji aplikacji przez Internet.

Informacje

http://www.freemeter.us

Rodzaj

diagnostyka

TSW WebCoder 4

Top 10 freeware

TSW WebCoder 4

TSW WebCoder 4 to naprawdę niezły edytor HTML i języków pokrewnych (CSS, PHP) zawierający, oprócz typowych opcji, także kilka rzadziej spotykanych a interesujących narzędzi. Należy do nich chociażby zintegrowana przeglądarka plików graficznych, sprawdzanie poprawności kodu HTML, opcja automatycznego porządkowania i "czyszczenia" kodu HTML. W programie znajdziesz też moduł klienta FTP, ułatwiający montowanie witryny na zdalnym serwerze, a nawet moduł sprawdzania pisowni (chociaż dostępny jest tylko słownik języka angielskiego). Szkoda trochę, że autorzy programu nie wbudowali w aplikację modułu edycji arkuszy CSS. Zamiast tego proponują użycie bezpłatnego TopStyle Lite. Propozycja dobra, bo TopStyle jest aplikacją rewelacyjną, ale porządny edytor do tworzenia stron WWW mógłby zawierać własny moduł do edycji CSS. Uwaga: program wymaga bezpłatnej rejestracji przez Internet.

Informacje

http://www.tsware.net

Rodzaj

edytor HTML