Top 10 myszy do gier w teście PC World


- fUnc F30.R - miękka, o wyraźnym wzorze, który ułatwia sensorowi myszy wychwytywanie punktów charakterystycznych (wzór ten jest opatentowany przez producenta). Dosyć chropowata powierzchnia daje solidne oparcie ślizgaczom myszy. W całości wykonana z tworzywa sztucznego, ma gumowany spód, więc nie przesuwa się nawet podczas gwałtownych ruchów.

Chcąc sprawdzić akcelerację wsteczną, poddaliśmy wszystkie modele jednakowej procedurze. Test składał się z trzech etapów: rysowanie prostej (najszybszy ruch, jaki można wykonać myszą z lewej do prawej strony), rysowanie pod kątem 45 stopni i szybkie rysowanie okręgów. Najszybsze ruchy, siłą rzeczy, wykonywaliśmy podczas rysowania prostej przez całą szerokość podkładki. Jednak niektóre myszy podczas tego testu nie gubią się na tyle, by kursor odskakiwał, i rysują względnie prostą linię, choć z wyraźnym opóźnieniem. Przydaje się wówczas trzeci test, czyli jak najszybsze rysowanie okręgów.

Oprogramowanie do myszy Saitek Cyborg R.A.T. 7.

Oprogramowanie do myszy CoolerMaster Sentinel Advance.

Top 10 myszy do gier w teście PC World

Wiele zależy, oczywiście, od tego, jakimi środkami dysponujesz. Jeżeli stać cię na wydanie 300 zł, wybierz Cyborga R.A.T. 7 firmy Saitek.

Mysz ta (a raczej szczur, sądząc z nazwy, na którą bez dwóch zdań zasługuje) możliwościami i stopniem zaawansowania konstrukcji znacznie przewyższa pozostałe modele.

Biorąc pod uwagę pracę samego sensora śledzącego poruszenia myszy, model Microsoftu Sidewinder X8 łączy szerokie możliwości, np. pracy na szkle, z precyzją działania (nieduża akceleracja wsteczna pojawia się tylko przy bardzo szybkich ruchach wtedy, gdy urządzenie pracuje w najwyższej rozdzielczości - ocena w kategorii wydajności 9,1/10 pkt).

Jednak jeśli wziąć pod uwagę akcelerację wsteczną, to nic nie pobije Logitecha G700 (9,6/10 pkt w kategorii wydajności), który potrafi poprawnie zarejestrować bez akceleracji wstecznej nawet bardzo szybki ruch w rozdzielczości 5600 cpi i przy znacznie spowolnionym kursorze.

Na dobrą mysz do gier wcale nie trzeba wydawać majątku. Nawet za 150 zł kupisz model, który sprawdzi się w najnowszych grach.

Odradzamy jednak zakup taniej myszy z możliwością regulacji rozdzielczości pracy sensora w locie, bo najczęściej ma słaby sensor, który niepoprawnie rejestruje szybkie ruchy.

I droższym modelom zdarzają się wpadki. CoolerMaster Spawn za ok. 200 zł gubi się przy szybkich ruchach, a jego optyczny czujnik nie radzi sobie na jasnym blacie biurka o niewyraźnym wzorze.

Top 10 myszy do gier w teście PC World

Top 10 myszy do gier w teście PC World