Top 10 myszy do gier w teście PC World


Saitek Cyborg R.A.T. 7

Mysz o zmiennej geometrii

Mysz wygląda jak nie z tego świata, jak autentyczny cyborg rodem z kosmosu. To z pewnością znakomita dodatkowa atrakcja, choć o zwycięstwie w teście przesądził nie wygląd, lecz walory konstrukcyjne i użytkowe.

Obudowa składa się z aluminiowej podstawy, do której przykręcone są pozostałe części. Niektóre z nich można przesuwać za pomocą śrub lub wymieniać na inne, aby kształt obudowy maksymalnie dostosować do własnych potrzeb. Mysz mimo złożoności jest bardzo wygodna, ma szeroki profil, który dobrze wypełnia dłoń, zapewnia wygodny dostęp do większości przycisków. Za pomocą dodatkowych ciężarków (5x6 g) można nawet regulować jej ciężar.

Saitek Cyborg R.A.T. 7

Saitek Cyborg R.A.T. 7

Zalety:

- możliwość regulowania ciężaru • sensor laserowy

- zaawansowana obudowa

Wady:

-wysoka cena

Cyborga R.A.T. 7 wyposażono w dziewięć przycisków, z których trzy można programować (dwa obsługujemy kciukiem, jeden jest w rolce). Pozostałe przyciski służą do: przełączania profili ustawień (przycisk przy lewej krawędzi myszy - obsługuje się go palcem wskazującym), zmiany rozdzielczości pracy (przycisk umieszczony przed rolką), uruchamiania trybu AIM (tryb precyzyjnego strzelania, przycisk obsługiwany kciukiem).

Idealna do dużych monitorów

Oprogramowanie Saitek Smart Technology pozwala na dostosowanie czułości pracy urządzenia dla każdej osi osobno w zakresie od 100-5600 cpi. Dodatkowo można konfigurować profile ustawień myszy (do wyboru są trzy) czy tworzyć makra składające się z sekwencji naciśnięć klawiszy. Wbudowany sensor laserowy o maksymalnej rozdzielczości 5600 cpi doskonale sprawdza się z większymi monitorami. Akceleracja wsteczna nawet podczas pracy w maksymalną rozdzielczości jest praktycznie niezauważalny.

Logitech G700

Przewodowa i bezprzewodowa

W tej myszy do dyspozycji jest aż trzynaście programowalnych przycisków, w tym trzy w rolce (naciśnięcie rolki i odchylenie na boki). Możesz za ich pomocą przełączać profile ustawień, zmieniać rozdzielczość pracy sensora itp. Dołączone oprogramowanie SetPoint pozwala na zmianę rozdzielczości pracy sensora niezależnie do osi X i Y. Można też za jego pomocą przypisać aplikacje do określonych profili, co jest bardzo wygodne, bo np. po uruchomieniu Excela mysz automatycznie przełączy się na profil Productivity, a w momencie odpalenia gry automatycznie wybierze profil Gaming.

Logitech G700

Logitech G700

Zalety:

- szybka i precyzyjna praca

- jakość wykonania

- oprogramowanie

Wady:

- brak możliwości dostosowania ciężaru

Każdy profil może mieć inaczej skonfigurowane przyciski i makra. Szczególnie atrakcyjna jest ta ostatnia opcja, bo wchodzący w skład oprogramowania edytor makr pozwala przypisać sekwencję kliknięć myszą czy naciśnięć klawiszy do jednego przycisku myszy. Program potrafi nawet symulować opóźnienia między poszczególnymi naciśnięciami klawiszy.

Wysoka precyzja

Mysz Logitech G700 wyposażona jest w laserowy czujnik o maksymalnej rozdzielczości 5700 cpi. Jego najważniejszą zaletą jest wysoka precyzja i szybkość działania. Niezależnie od wybranej rozdzielczości, przy częstotliwości ustawionej na 1000 Hz mysz ta nie miała żadnych problemów z rejestrowaniem nawet bardzo szybkich ruchów. Akceleracja wsteczna praktycznie nie występuje.

Razer Orochi

Dla mobilnego gracza

Razer Orochi ma siedem przycisków, z czego dwa są obsługiwane kciukiem niezależnie od tego, czy pracujesz prawą czy lewą ręką. Wynika to z symetrycznej konstrukcji urządzenia, dlatego mogą go używać osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne. Rolka pracuje skokowo i nie odchyla się na boki. Mysz może komunikować się z komputerem na dwa sposoby: bezprzewodowo przez Bluetooth 2.0 i przewodowo. Gdy korzystasz z komunikacji bezprzewodowej, mysz jest zasilana parą baterii AA.

Razer Orochi

Razer Orochi

Zalety:

- dwa interfejsy

- przystosowana do pracy z laptopem

- ciekawa stylistyka

Wady:

- niższa rozdzielczość, gdy działa interfejs bezprzewodowy

Niezależnie od tego, czy używasz interfejsu bezprzewodowego, czy przewodowego, mysz nie miała problemów na testowych podkładkach i jasnym blacie biurka. Gubiła się na przezroczystych powierzchniach. Gdy korzystaliśmy z interfejsu przewodowego, akceleracja wsteczna była minimalna nawet po wybraniu skrajnych wartości, z jakimi może pracować Razer Orochi (4000 cpi, 1000 Hz). Bezprzewodowy interfejs jest pod tym względem gorszy, bo przy rozdzielczości 2000 cpi i przy spowolnionym kursorze mysz czasami może się zgubić, gdy jest bardzo szybko przemieszczana.

Znakomite oprogramowanie

Dołączone oprogramowanie pozwala na wygodne dostosowanie pracy myszy do własnych potrzeb. Możesz dowolnie konfigurować działanie przycisków i rozdzielczość pracy sensora w zakresie 100-2000 cpi, korzystając z interfejsy bezprzewodowego, i 100-4000 cpi po podłączeniu myszy do komputera kablem USB. Wykorzystując przewodowe połączenie, możesz też regulować częstotliwość komunikowania się myszy z komputerem (125-1000 Hz). Razer Orochi pozwala na tworzenie profili ustawień oraz makr, a także na wyłączanie podświetlenia rolki i diody.