Top 10 najciekawszych gier MMO nadchodzących miesięcy


Company of Heroes Online

Company of Heroes Online

Company of Heroes Online to najnowsza jak dotąd pozycja w popularnej serii strategii RTS. Gra pozwala toczyć sieciowe pojedynki nawet ośmiu graczom na jednej mapie. Użytkownicy mogą wybrać doktrynę wojenną (obejmującą m.in. rodzaj wojsk, którymi zechcą kierować, np. piechota, wojska powietrzno-desantowe, wojska pancerne, itp).

Gracz rozgrywając kolejne potyczki będzie nabywał doświadczenie, a jego jednostki będą zwiększać swoją wartość bojową. Rozgrywka będzie bezpłatna, ale internauci będą mogli kupować dodatkowe, specjalne jednostki czy ulepszenia (umożliwi im to system mikro-płatności).

Informacje:http://www.companyofheroes.com

Fallout Online - strona WWW

Fallout Online

Póki co o grze MMO w świecie Fallout wiadomo bardzo mało, chociaż informacje o pracach nad nią pojawiły się już w 2007 r. Niedawno została uruchomiona strona internetowa, za pośrednictwem której przyjmowane są zgłoszenia graczy chętnych do wzięcia udziału w beta testach gry.

Użytkownicy, którzy się zarejestrują, będą newsletterem powiadamiani o aktualizacjach serwisu. Niestety strona nie oferuje nic ponadto.

Fallout Online, wcześniej noszący roboczą nazwę Project: V13, jest przedmiotem prawnego sporu firm Bethesda i Interplay. Pierwsza odkupiła od drugiej prawa do nazwy Fallout w 2004 r., pozostawiając Interplayowi prawa do wydania wersji online. Jesienią 2009 r. Bethesda oskarżyła Interplay o sprzedaż bez pozwolenia gier z serii Fallout i wniosła pozew o sądowy zakaz tej sprzedaży i wstrzymanie prac na MMO w świecie Fallout.

Informacje:http://www.fallout-on-line.com

Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV

Kolejne MMO firmy Square Enix ma znacznie różnić się od wcześniejszej gry tego typu, Final Fantasy XI, zarówno pod względem wizualizacji świata gry, jak i trybu rozgrywki. Ta ostatnia oferować będzie uproszczony system klas (w grze - "jobs", czyli prace, zajęcia), które będzie można łatwo zmieniać.

MMORPG dostępne będzie dla użytkowników PC i posiadaczy konsol PlayStation. Premiera gry zapowiadana jest na koniec 2010 r. Na oficjalnej stronie gry można zapisać się do testów beta.

Informacje:http://www.finalfantasyxiv.com

Need for Speed World

Need for Speed World

Need for Speed World, po raz pierwszy w historii tego cyklu, umożliwi zmierzenie się w Sieci z graczami z całego świata. W NFS World znajdzie się tryb kariery zawierający elementy znane z gier fabularnych. Gracz awansując na kolejne poziomy doświadczenia będzie uzyskiwał dostęp do nowych umiejętności i odblokowywał nowe, lepsze samochody i dodatkowe tory.

Gra ma oferować duży wybór autentycznych, licencjonowanych pojazdów, których będzie można spersonalizować dzięki "tysiącom dostępnych części i elementów do moddingu". Gra dostępna będzie tylko na komputery PC. Oficjalna premiera kolejnej części słynnej gry wyścigowej nastąpi 20 lipca br.

Informacje:http://www.needforspeed.com/web/world