Top 10 najciekawszych gier MMO nadchodzących miesięcy

Znudził cię World of Warcraft? Wolisz zostać rycerzem Jedi albo dowódcą czołgu w bitwach II wojny światowej? Zobacz, w co będziesz mógł pograć przez Sieć w najbliższych miesiącach.


Zobacz: Jak oszuści naciągają graczy MMO

Star Wars - The Old Republic

Star Wars - The Old Republic

Wciel się w rolę rycerza Jedi lub wojownika Imperium Sithów i podróżuj po galaktyce znanej z filmowego cyklu Gwiezdne Wojny i gry "Star Wars: Knights of the Old Republic".

Twórcy gry zapowiadają, że oprócz trzech podstawowych filarów gier MMO, czyli eksploracji, walki i rozwoju postaci, równie duży nacisk będzie położony na fabułę. Większość zadań będzie można wykonać w pojedynkę, jednak niektóre będą wymagać kooperacji z innymi graczami. Termin oficjalnej premiery i cena nie zostały jeszcze ujawnione. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszą testy beta "Star Wars - The Old Republic". Na stronie internetowej można jednak dołączyć do społeczności SWTOR, spośród której będą wybierani uczestnicy przyszłych testów.

Informacje:http://www.swtor.com

Warhammer 40000 Dark Millennium Online

Warhammer 40000 Dark Millennium Online

O sieciowej wersji popularnego RTS-a, którą firma THQ zapowiedziała w czasie targów E3 2010, nie wiemy zbyt wiele. Producent udostępnił pierwszy filmik (do obejrzenia poniżej) i uchylił rąbka tajemnicy odnośnie fabuły. Zostanie ona osadzona w położonym na krańcach uniwersum Warhammera 40000 sektorze Sargos, nękanym przez gwałtowne burze osnowy, a gracz będzie mógł stanąć po stronie sił Ładu lub opowiedzieć się po stronie Zniszczenia.

Odwiedzając uruchomioną przez THQ oficjalną stronę gry można zapisać się na newsletter i czekać na kolejne doniesienia o postępach prac nad tym ciekawie zapowiadającym się tytułem.

Informacje:http://www.darkmillenniumonline.com

Battlestar Galactica Online

Battlestar Galactica Online

Gra oparta na popularnym telewizyjnym serialu SF będzie dostępna dla użytkowników z poziomu przeglądarki internetowej. Zostanie ona stworzona przy wykorzystaniu silnika Unity, który zapewni graczom możliwość cieszenia wzroku trójwymiarowym środowiskiem.

Gracz będzie miał możliwość wyboru pomiędzy dwoma rasami - ludzi (dowodzonymi przez Admirała Williama Adamę) oraz Cylonów (wrogie ludziom cybernetyczne maszyny). W trakcie rozgrywki będzie mógł walczyć w kosmosie, eksplorować oraz wykonywać misje.

Battlestar Galactica Online zadebiutuje jesienią tego roku.

Informacje:http://battlestar-galactica.bigpoint.com