Top 10 z Media Markt (28.07.-03.08.2003r.)

Wakacyjny ranking najlepiej sprzedających się tytułów nie przynosi wielu zmian. Warto odnotować pierwszą pozycję Eye Toy: Play, kolejnego pakietu rozszerzającego możliwości Play Station 2.

W czołówce zestawienia bestsellerów na komputery osobiste niesłabnącą popularnością cieszą się gry z serii Sims. W zestawieniu znalazły się aż dwie gry z tej serii: Sims Gwiazda (miejsce pierwsze, awans z trzeciego) oraz Sims Deluxe (miejsce szóste, poprzednio oczko wyżej). Pozycję drugą obronił natomiast Colin McRae Rally 3.0.

Wśród gier przeznaczonych na PS2 dobrze sprzedają się gry związane z wyścigami samochodowymi. Colin McRae 3, GT 3, GTA: Vice City oraz GTA 3 zajmują kolejno miejsca od trzeciego do szóstego. W tej kategorii miejsce pierwsze zajmuje jednak pakiet Eye Toy – zestaw gier wraz z kamerą podłączaną do konsoli przez port USB. Pakiet święci triumfy popularności nie tylko w Polsce. W Zestawieniu Media Markt zepchnął na drugą pozycję Larę Croft (Tomb Raider The Angel of Darkness).

Natomiast w zestawieniu obejmującym gry przeznaczone na GBA i GBC na pierwszej pozycji Pokemon Ruby, za nim gra Hugo Evil Mirror PL, która awansowała z pozycji dziewiątej, a na trzecim Pokemon Sapphire. W zestawieniu, jak co tydzień, pojawiło się kilka tytułów nie notowanych w ubiegłym notowaniu: Colin Mc Rae 2, Wario Land 4, Metroid Fusion, Władca Pierścieni oraz Golden Sun.

Poniżej pełne zestawienia:

Top 10 PC

1. Sims Gwiazda

2. Colin McRae Rally 3.0

3. Warcraft 3: The Frozen Throne

4. GTA 3: Vice City

5. Rayman 3

6. Sims Deluxe

7. Hard Truck 18 Wheels of Steel

8. Ghost Master

9. Red Faction 2

10. Chrome

Top 10 PS2

1. Eye Toy: Play

2. Tomb Raider The Angel of Darkness

3. Colin McRae 3

4. GT 3

5. GTA: Vice City

6. GTA 3

7. Medal of Honor Frontline

8. Virtual Fighter 4 Evolution

9. Return to Castle Wolfenstein

10. Władca Pierścieni

Top 10 GBA i GBC

1. Pokemon Ruby

2. Hugo Evil Mirror PL

3. Pokemon Sapphire

4. Tekken Advance

5. Colin McRae 2

6. Wario Land 4

7. Metroid Fusion

8. Władca Pierścieni

9. Golden Sun

10. Yoshis Island Super Mario Advance 3