Top 20 - najlepsze aplikacje i usługi do twojego laptopa

Oto 20 najlepszych aplikacji i usług internetowych, które z pewnością przydadzą się w twoim laptopie. W dodatku wszystkie są za darmo.

Laptop

Laptop

Niezbędnik do laptopa - Top 20 najlepszych aplikacji i usług

1. TrueCrypt - program, który pozwala szyfrować partycje na dysku lub zaszyfrować cały dysk. Jeżeli twój laptop zostanie skradziony lub go zgubisz, będziesz mógł spać spokojnie wiedząc, że twoje dane są chronione.

2. Prey - ta aplikacja pozwala zlokalizować i odzyskać skradzionego laptopa (lub smartfona). Dzięki Prey możesz zdalnie włączyć funkcję, która pozwoli go zlokalizować.

3. HTTPS Everywhere - dodatek do Firefoksa, który ochroni cię przed niebezpieczeństwem, gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi.

4. LogMeIn Hamachi2 - ten program pozwala łączyć się bezpiecznie z internetem przez VPN (połączenie szyfrowane)

5. Comodo Firewall - dobry firewall, który powinien mieć każdy komputer z dostępem do internetu. Ponadto oferuje również w pakiecie Comodo Internet Security program antywirusowy.

6. Eraser - ten program skutecznie wykasuje twoje dane - przyda się, gdy zamierzasz sprzedać, wyrzucić lub oddać swojego laptopa; dzięki niemu będziesz mieć pewność, że twoje dane zostaną bezpowrotnie usunięte.

7. Connectify zmienia laptopa (lub smartfona) w hotspot Wi-Fi, które inne urządzenia mogą wykorzystywać do połączenia z internetem).

8. LogMeIn - ten program pozwala na dostęp do komputera z Windows lub Maka zdalnie przez przeglądarkę internetową.

9. Dropbox - schowek na pliki (2 GB danych za darmo); Dropbox synchronizuje automatycznie dane w chmurze ze specjalnym katalogiem na twoim dysku.

10. SugarSync (5GB danych za darmo); usługa działająca tak jak Dropbox, tylko że SugarSync daje aż 5GB miejsca w chmurze za darmo. Możesz jej używać zamiennie z Dropbox.

11. Windows Live Mesh - ten program synchronizuje foldery na wszystkich twoich komputerach. Na wirtualnym dysku SkyDrive otrzymujesz 5GB miejsca za darmo. Live Mesh działa też na Makach oraz pozwala na zdalne przejęcie kontroli nad komputerem.

12. Free Download Manager - przyspiesza ściąganie plików i wznawia zatrzymane pobierania.

13. Virtual CloneDrive pozwala na dostęp do płyt CD i DVD jako plików na twoim dysku - likwiduje to potrzebę posiadania przy sobie optycznych dysków.

14. Youtube Downloader HD zapisuje filmy SD i HD na dysku twardym, tak że możemy oglądać je nawet bez połączenia z internetem.

15. Orb - strumieniuj muzykę, zdjęcia i filmy ze swojego domowego desktopa na laptopa.

16. Read It Later - funkcja ta pozwala zaznaczyć artykuły, które chcemy później przeczytać (czytać możemy także offline)

17. Splashtop Remote Touchpad - aplikacja, która zmienia twojego iPhone’a lub iPoda Touch w komputerową myszkę do laptopa.

18. Remote Droid - ta aplikacja na Androida zmienia twój smartfon w bezprzewodową klawiaturę i myszkę do laptopa. Smartfon może służyć jako pointer do prezentacji.

19. Battery Care sprawdza baterię pod kątem jej wydajności - program podpowie, jak należy skalibrować program, wyświetla też dokładne statystyki - temperaturę baterii, jej obecną pojemność oraz zużycie

20. BattCursor - wyświetla pod kursorem czas, jaki pozostał do rozładowania się baterii laptopa

Więcej przydatnych aplikacji znajdziesz w artykule 112 Best Free Downloads, Sites, and Services.