Top 5 All-in-One czyli najlepsze desktopy w jednym kawałku

Desktopy, czyli komputery stacjonarne, w ostatnich latach zmieniły się z szarych, wielkich głośnych pudeł z mnóstwem kabli, w proste, atrakcyjne i lekkie maszyny zwane All-In-One. Oto top 5 najlepszych obecnie desktopów All-In-One na rynku.

All-in-One

Synonimem komputera jest dzisiaj laptop, a nie klasyczny komputer stacjonarny. Dlatego powstanie komputerów All-In-One to reakcja na rynkowe zwycięstwo laptopów nad desktopami. Wielkie metalowe pudła zmieniły się w małe, przyjazne i wygodne maszyny ukryte za ekranem LCD.

All-in-One - zalety

All-In-One mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych komputerów stacjonarnych. All-In-One zabierają mniej miejsca, gdyż cały komputer mieści się w obudowie monitora. Mają ekrany dotykowe i wbudowane zaawansowane głośniki. A ich najważniejszą zaletą jest fakt, że wymagają tylko... jednego kabla (zasilającego). Według mnie to najważniejsza przewaga nad klasycznymi desktopami. Ponadto pojawienie się nowych, energooszczędnych platform Intel Sandy Bridge i AMD Fusion spowodowało, że All-In-One pobierają o wiele mniej prądu niż stare desktopy.

Zobacz również:

  • iMac 27 2022 - cena, data premiery, specyfikacja techniczna [AKTUALIZACJA 19.01.2022]

Top 5 komputerów All-In-One

1. HP TouchSmart 610 Quad

2. Sony VAIO VPC L218FX/W

3. HP Compaq 6000 Pro

4. Gateway ZX6951-53

5. MSI Wind Top AE2050

Który All-In-One jest najlepszy?

Z komputerów All-In-One, mnie najbardziej podoba się HP TouchSmart. A Wy? Który All-In-One podoba się Wam najbardziej? Który uważacie za najlepszy? I co w ogóle myślicie o komputerach All-In-One? Czy zastąpią stare desktopy? A może laptopy w domu Wam wystarczą? Piszcie w komentarzach.