Top 5 najpopularniejszych na świecie aplikacji w telewizorach Smart TV Samsunga

Samsung Apps, sklep z aplikacjami Samsunga (dostępny z poziomu telewizorów Smart TV koreańskiego producenta) ma się czym pochwalić - właśnie odnotował przekroczenie granicy 5 milionów pobranych aplikacji.


Dopiero co koreański konkurent LG wprowadził aplikację Ipla do swoich telewizorów Smart TV, a Samsung już odpowiedział ciekawymi danymi. Sklep Samsung Apps został uruchomiony na całym świecie w lutym 2010 roku. W styczniu tego roku było już 2 miliony pobrań, a w maju przekroczyło już magiczną granicę 5 milionów. Z aplikacji Smart TV może korzystać każdy, kto ma dostęp do internetu i telewizor Samsung z serii Smart TV. Obecnie dostępnych jest ponad 550 aplikacji (zarówno darmowych, jak i płatnych).

Top 5 - najpopularniejsze aplikacje w Samsung Smart TV

Oto 5 najczęściej pobieranych aplikacji na całym świecie.

1. YouTube

2. Google Maps

3. Accuweather

4. Vimeo

5. Texas Hold 'Em

Co ciekawe, ta ostatnia aplikacja okazała się najbardziej popularna we Francji.

Samsung zmienia telewizor w komputer

Telewizor stał się dzisiaj już komputerem - jest to wygodne, wiele rzeczy możemy teraz robić, nie włączając komputera, a jedynie siedząc wygodnie na kanapie przed dużym ekranem. Sukces Samsunga bierze się też stąd, że ten producent sprzedaje najwięcej telewizorów na świecie, ma więc też największą docelową bazę użytkowników, którzy mogą pobierać aplikacje. Ale sukces jest jednak niezaprzeczalny. Internet w telewizorze zdobywa popularność szybciej niż myśleliśmy. Szkoda tylko, że w naszym kraju wciąż nie działa wiele aplikacji w telewizorach.

Źródło: What HiFi