TopCoder: kolejny sukces Polaków

Tomasz Czajka, absolwent UW, od dłuższego czasu jest liderem nieustającego konkursu programistycznego TopCoder. Teraz po raz pierwszy Polacy prowadzą także drużynowo. Na pierwsze miejsce w rankingu wysunął się Uniwersytet Warszawski.

Ranking uczelniany ustalany jest na podstawie wyników najlepszych uczestników związanych z daną uczelnią. Uniwersytet Warszawski tym razem pokonał m.in. drużyny ze słynnego Massachusetts Institute of Technology oraz Uniwersytetu Stanforda. Dotychczas w zawodach wzięło udział ok. 30 studentów z UW.

TopCoder to nieustające, rozgrywane co tydzień zawody w rozwiązywaniu informatycznych łamigłówek. W jego ramach przynajmniej raz do roku odbywa się także turniej programistyczny w wybranej lokalizacji. W ciągu czterech lat od powstania konkursu (obsługuje go spółka TopCoder Inc.) zwycięzcom przyznano nagrody w łącznej wysokości ponad 2 mln USD, w tym 1,3 mln USD w turniejach głównych i blisko 800 tys. USD w cotygodniowych zawodach online. Firmy z branży IT m.in. Google, Yahoo, Intel, Motorola czy Nvidia chętnie sponsorują konkurs. Zawody są jednym z najlepszych sposobów na wyłowienie utalentowanych programistów.

Więcej o sukcesach Polaków w TopCoder:

Polacy najlepszymi koderami!