Tor Browser 8.0 - odświeżona wersja przeglądarki

Kilka dni temu miała premiera nowej edycji przeglądarki Tor. Wydanie oznaczone jako 8.0 to jej duże odświeżenie. Ba, zdaniem producenta jest to "całkiem nowy program".

Przeglądarka Tor powstała z myślą o zapewnieniu użytkownikom całkowitego bezpieczeństwa i anonimowości w sieci. Dlatego tez użytkownicy przyzwyczajeni są do domyślnego wyłączania skryptów na stronach, maskowania prawdziwego adresu IP, a przede wszystkim łączenia się z internetem na zasadzie sieci VPN, co ma gwarantować całkowity brak możliwości identyfikacji użytkownika. Przeglądarka jest cały czas usprawniana i ulepszana, dostosowując się do kolejnych zmian na rynku IT - zwłaszcza pod kątem oprogramowania identyfikacyjnego i szpiegującego. Dlatego co jakiś czas ukazuje się jej nowa edycja. Co przynosi wersja 8.0?

Na pierwszy rzut oka widać zmianę kosmetyczną - wita nas granatowe tło. Oczywiście to tylko drobny element, bo prawdziwe zmiany leżą "pod maską". Pierwsza - to oparcie tej edycji na przeglądarce Firefox w wersji 60.2.0. Druga - dodanie nowych ustawień bezpieczeństwa, pozwalających na bardziej precyzyjne ustalanie elementów, które będą blokowane przez przeglądarkę podczas przeglądania stron w sieci. mogą być to zarówno natrętne komponenty reklamowe, jak i szkodniki mogące zaatakować komputer. najbardziej zaawansowane ustawienia domyślnie wyłączają JavaScript na wszystkich stronach, wyłączone zostają niektóre fonty, obrazki i symbole. Multimedia nie są automatycznie odtwarzane. Pojawiły się także nowe obwody do strony docelowej oraz połączenia pomostowe. Poprawiono także wiele elementów, które nie do końca sprawnie funkcjonowały w poprzednim wydaniu, jak obsługa WebGL.

Tor Browser 8.0 - odświeżona wersja przeglądarki

Czy zmiany te naprawdę wpływają na szybkość i bezpieczeństwo stosowania Tora? I czy można zgodzić się z ludźmi stojącymi, za Tor, że to "całkiem nowy program"? Cóż -jeszcze za mało czasu minęło od premiery wersji 8.0, aby można było to ocenić, jednak jeżeli ktoś ceni sobie anonimowe przeglądanie sieci - warto zaufać, ponieważ jak do tej pory poprzednie wydania Tor nie zawodziły.

Najnowszą edycję tej bezpiecznej przeglądarki można pobrać z naszego serwera - jest dostępna w polskiej wersji językowej

Kliknij tutaj, aby pobrać Tor Browser 8.0 dla systemu 32-bit

Kliknij tutaj, aby pobrać Tor Browser 8.0 dla systemu 64-bit