Tor Browser Bundle - nie daj się śledzić

Na naszym serwerze znalazła się najnowsza wersja narzędzia do anonimowego, bezpiecznego przeglądania internetu - Tor. Polecamy każdemu, kto chce mieć pewność, że nikt nie będzie go śledzić w sieci.

Ochrona prywatności użytkownika jest zapewniana przez wirtualną sieć komputerową, która implementuje trasowanie cebulowe drugiej generacji. Sieć zapobiega analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu. Przeglądarka Tor przy pierwszym uruchomieniu proponuje połączenie się z łączy się ze wspomnianą siecią, dzięki czemu może być wykorzystywana w celu ominięcia mechanizmów filtrowania treści, cenzury i innych ograniczeń komunikacyjnych.

Tor Browser Bundle może być także używany przez serwery, działając w formie usług o ukrytej lokalizacji. Są to klienty bądź przekaźniki ze specjalnie skonfigurowanym oprogramowaniem serwerowym. Zamiast ujawniać adres IP serwera (a tym samym jego lokalizację w sieci), ukryte usługi są dostępne poprzez specyficzne dla Tora pseudodomeny najwyższego poziomu .onion. Sieć Tor potrafi obsłużyć takie domeny najwyższego poziomu anonimowo, przesyłając dane zarówno do, jak i od ukrytej usługi.

Ze względu na brak uzależnienia od publicznie dostępnego adresu, ukryte usługi mogą być świadczone zza firewalli czy z komputerów korzystających z translacji adresów sieciowych (NAT). Klient Tora jest niezbędny, żeby uzyskać dostęp do ukrytej usługi. Najnowsze wydanie Tor - oznaczone numerem 3.6.3 - można pobrać Z TEJ STRONY. W edycji tej zaktualizowano Firefoxa do wersji 24.7.0esr, obfsproxy do 0.2.12, FTE do 0.2.17, NoScript do 2.6.8.33, HTTPS Everywhere do 3.5.3 oraz dorbutton to 1.6.11.0. Poprawiono także kilka bugów związanych z interfejsem użytkownika.