Tor Browser Bundle - prywatność rzecz święta

Niedawno władze Rosji ogłosiły wysoką nagrodę dla osoby, która złamie zabezpieczenia sieci Tor. Nie ogłoszono póki co, aby ktoś ją zdobył, a osoby odpowiedzialne za sieć wprowadzają kolejne poprawki, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika.

Jeżeli ktoś jeszcze nie używał tego pakietu, warto wyjaśnić, że Tor Browser Bundle powstało z myślą o całkowicie anonimowym przeglądaniu internetu. Zastosowano tu mechanizmy, których zadaniem jest uniemożliwienie komukolwiek śledzenia użytkownika. Jednym z nich jest trasowanie cebulowe drugiej generacji oraz zapobieganie analizie ruchu sieciowego. Ponieważ połączenie z internetem odbywa się przez wirtualną sieć, można w ten sposób omijać różnego rodzaju zabiegi cenzorskie, jak filtrowanie treści czy blokada adresów i witryn www.

Tor Browser Bundle - prywatność rzecz święta

Tor Browser Bundle w najnowszej wersji nosi numer 3.6.5, a zmiany w tej edycji dotyczą wspomnianych mechanizmów, które uległy znacznym usprawnieniom. Poprawiono także kilkanaście znalezionych bugów, w tym odpowiedzialne za wyświetlanie stron oraz interfejsu użytkownika (menu, itp.). Wydanie to można pobrać z naszej strony - tutaj. Polecamy przetestować każdemu, kto chce być pewien, że nikt nie będzie szpiegować go podczas przeglądania sieci.

Zobacz również:

  • Google ukarane mandatem 220 mln euro