Tor Project: można zarobić na wykrytych lukach w aplikacjach Tor

Organizacja Tor Project zapowiedziała uruchomienie programu, w ramach którego wypłacane będą nagrody pieniężne za wykryte luki w oprogramowaniu Tor.

Tor to wirtualna sieć komputerowa, która zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu. Stojąca za nią organizacja non-profit Tor Project poinformowała właśnie podczas konferencji Chaos Communication Congress, że faktycznie zamierza uruchomić pojawiającego się od kilku tygodni w różnych spekulacjach program "Bug Bounty Program".

Administratorzy sieci Tor mają nadzieję zainteresować programem utalentowanych badaczy i hakerów, którzy dogłębnie przetestują oprogramowanie Tor pod kątem błędów. Za odkrycie potencjalnie niebezpiecznej luki oferowana im będzie nagroda pieniężna. Tor Project ma nadzieję, że dzięki programowi poprawione zostanie bezpieczeństwo "cebulowej sieci", co z pewnością mocno zmartwi różne służby takie jak FBI.

"Jesteśmy wdzięczni tym, którzy przyglądali się naszemu kodowi na przestrzeni ostatnich lat, ale jedynym sposobem na jego poprawę jest zaangażowanie w ten proces większej ilości osób. Program ten będzie zachęcał ludzi do przyjrzenia się naszemu kodowi, znajdowania w nim błędów i pomocy nam w jego naprawie" - powiedział podczas konferencji Nick Mathewson z Tor Project.

"Bug Bounty Program" ruszy z początkiem 2016 roku i będzie realizowany za pośrednictwem platformy HackerOne.