Torchlight na Xbox Live Arcade

Producent Runic zapowiedział, że gra Torchlight zostanie wydana w Xbox Live Arcade. Konsolowa wersja będzie posiadała całkowicie zmieniony system sterowania oraz nowy interfejs. Pod wieloma względami ma być lepsza od wersji PC.

Torchlight to jedna z najbardziej popularnych gier z gatunku hack and slash. Sama rozgrywka w przypomina tą znaną z serii Diablo, choć oferuje nieco lżejszy klimat. Studio Runic odniosło sukces i już jakiś czas temu zapowiedziało wydanie drugiej części gry na wiosnę 2011.

Obecnie, na konferencji przed targami CES, Microsoft podał informację, że Torchlight będzie dostęny w Xbox Live Arcade. Konsolowa wersja ma pojawić się w lutym lub marcu 2011 roku. Szef Runic, Travis Baldtree potwierdził tą informację na forum i podał nieco szczegółów na temat gry.

W wersji na Xboxa zmieniono system poruszania się, który będzie bezpośredni. Nie będzie kursora, a jego rolę zajmie kontroler. Prędkość poruszania się będzie analogowa, co znaczy, że będzie ją można płynnie zmieniać.

W bezpośrednim starciu zaatakujemy najbliższych przeciwników, a w walce na odległość skorzystamy z automatycznego celowania. Łatwiejsze ma być wykonywanie uników. Travis Baldtree podaje, że w wersji na Xboxa tempo walki jest szybsze i można lepiej manewrować.

Całkowicie przeprojektowano interfejs. Zachowano wszystkie opcje z wersji PC oprócz drugiego zestawu uzbrojenia. Baldtree podaje, że polepszono animację postaci i zmniejszono czasu wczytywano. Przygotowano także kilka nowych przedmiotów oraz misji.

Konsolowa wersja gry przetrze szlaki dla Torchlight II, które może wykorzystać Xboxa jako ucieczkę przed nierówną walką z Diablo III w 2011 roku.