Torrente - nieudany klon Grand Theft Auto

Akcja gry dzieje w słonecznej Hiszpanii, a głównym bohaterem gry jest dowcipny grubas - brzmi to bardzo dobrze, zapowiedzi były szumne, ale Torrente nie jest grą wybitną.

Torrente to nazwa nowej gry akcji inspirowanej hiszpańskimi komediami pod tym samym tytułem. Chodzi tutaj właściwie o imię głównego bohatera, byłego gliniarza ze skłonnościami do alkoholizmu, który wmieszał się w środowisko dealerów narkotyków i mafii. Po wyrzuceniu z policji nie pozostaje mu nic innego, niż szukać innych źródeł dochodów... Para się więc różnorakimi, mniej lub bardziej zgodnymi z prawem zadaniami, podróżując przy okazji po całej Hiszpanii.

Do dyspozycji gracza jest ponad 40 rodzajów broni oraz 60 misji. Każdą z nich można przejść w różny sposób. Możliwa jest gra z perspektywy pierwszej oraz trzeciej osoby. Twórcy z madryckiego studia Virtual Toys obiecywali świetną zabawę i dużo śmiechu. Niestety pierwsze opinie na temat gry są bardzo słabe.

Premiera gry w Polsce przewidywana jest na 16 marca 2005. Więcej informacji o tytule można znaleźć na oficjalnej stronie www gry.


Zobacz również