Torrentowa grupa YIFY zamknięta. Lider piratów w rękach policji

Ściągasz filmy i seriale z torrentów? Od teraz będziesz miał z tym pewien kłopot. Zamknięta bowiem została grupa YIFY.

Portal TorrentFreak poinformował, że zamknięcie kilka dni temu strony YTS, która należy do grupy YIFY, jednego z największych dystrybutorów pirackich filmów, było początkiem akcji organów ścigania skierowanej przeciwko osobom łamiącym prawa autorskie. Jej kolejnymi etapami okazały się zatrzymanie w Nowej Zelandii lidera grupy YIFY oraz osób, które stały za platformą Popcorn Time (korzystała z treści dostarczanych przez YIFY). Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa. Oskarżeni o łamanie praw autorskich zgodzili się na współpracę, aby zminimalizować grożącą im karę.

Za akcją policji stoi oczywiście amerykańską organizacją MPAA, która w wydanym oświadczeniu zapewniła, że zamknięcie nielegalnych platform Popcorn Time i YTS to jedynie element szerzej zakrojonej akcji skierowanej przeciwko piratom.

Podsumowując, to koniec grupy YIFY, która rozpoczęła działalność w 2010 roku wypuszczając od tego czasu na rynek kilka tysięcy nielegalnych kopii filmów. Internauci cenili ją za szybkość reakcji, wysoką jakość materiałów oraz ich niewielką "wagę". .

Na koniec jeszcze jedna istotna uwaga: powstała lukę starają się już zagospodarować inni piraci podszywając się pod stronę YTS (np. za pośrednictwem wyglądającej identycznie jak oryginał strony, którą znajdziecie pod adresem yts.ag).