Torrentowe prapremiery seriali

W ciągu kilku ostatnich tygodni w internetowych sieciach BitTorrent pojawiły się odcinki kilku seriali (w kilku przypadkach nawet całe serie), które nie były jeszcze wyświetlane w telewizji i nie zostały wydane na DVD - informuje serwis Torrentfreak.com. Nie wiadomo na razie, czy mamy do czynienia z działaniami wyjątkowo sprawnych piratów czy może nową akcją promocyjną stacji telewizyjnych.

O tym, że seriale telewizyjne dostępne są w sieciach bezpośredniej wymiany plików, wie już każdy - jednak zwykle są to odcinki, które zostały już wyemitowane w telewizji lub nawet wydane na DVD. W ciągu kilku ostatnich lat sporadycznie zdarzało się, że w Internecie pojawiały się pojedyncze odcinki nieemitowanych jeszcze seriali - jednak w tym roku zjawisko to zdecydowanie przybrało na sile.

W sieciach BitTorrent można już znaleźć m.in. odcinki z najnowszego sezonu serialu "Weeds" (w Polsce emitowanego pod tytułem "Trawka"), "Chuck" (opowieści o pewnym informatyku, który w niecodzienny sposób poznaje tajne wywiadowcze informacje), "The Sarah Connor Chronicles" (serial opowiadający o dalszych losach głównej bohaterki Terminatora), "Pushing Daisies" (komediowy serial o człowieku potrafiącym ożywiać zmarłych), "Californication" (serial obyczajowy z Davidem Duchovny'm w roli głównej), "Brotherhood" (opowieść o dwóch braciach) oraz "Dexter" (serial sensacyjny o kryminalistyku polującym na przestępców).

Szczególnie ciekawy jest przypadek "Kronik Sarah Connor" - serial ten pojawił się bowiem w Sieci na blisko rok przed planowaną emisją telewizyjną. Wszystkie pozostałe seriale miały zadebiutować na małych ekranach w ciągu kilku miesięcy.

Jak na razie nie wiadomo, czy pojawienie się tych filmów w Internecie jest wynikiem nowatorskiej akcji promocyjnej, prowadzonej przez stacje telewizyjne, czy może raczej za udostępnienie seriali odpowiadają dziennikarzy i krytycy, którym przesłano filmy do oceny.