Toruń: oszukiwał sprzedających na aukcjach internetowych

Policjanci z Torunia namierzyli nastolatka oszukującego sprzedających na aukcjach internetowych. Za popełnienie około 300 przestępstw grozi mu do 8 lat więzienia.

17-letni mieszkaniec Torunia rozpoczął swoją nielegalną działalność na początku 2009 roku. Podając się za konkretnego licytującego na aukcji internetowej prosił e-mailem sprzedającego o przekierowanie przesyłki na adres wybranej poczty w Toruniu, z której następnie ją odbierał wykorzystując w tym celu podrobioną legitymację szkolną.

Młodzieniec otrzymywał w ten sposób przesyłki z całej Polski, a nawet z Chin. Miały one wartość od kilku do kilkuset złotych i zawierały najczęściej podzespoły komputerowe, karty pamięci oraz telefony komórkowe. Oszust natychmiast sprzedawał na aukcjach internetowych otrzymany towar i pewnie jeszcze długo by prowadził swój dochodowy biznes, gdyby nie chciał oszukać po raz drugi tego samego sprzedającego...

Zobacz również:

  • Wszystkie numery, których nie powinno się odbierać [AKTUALIZACJA]

Toruńscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia namierzyli młodego "biznesmena". Dokonując przeszukania jego domu zabezpieczyli dodatkowo pirackie oprogramowanie i płyty. Ustalili również, że mógł on w sumie oszukać ponad 100 osób.

Młodzieńcowi prawdopodobnie zostanie przedstawiony zarzut popełnienia około 300 przestępstw, za co grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: