Torvalds następny w kolejce do zwolnienia?

Laboratoria Open Source Development Labs to organizacja non-profit zatrudniająca m.in. Linusa Torvaldsa, a zajmująca się rozwijaniem i promowaniem Linuksa na świecie. W poniedziałek Stuart Cohen, prezes OSDL, potwierdził, że firma zwolniła 9 spośród 57 swoich pracowników. Na razie nie znalazł się wśród nich Torvalds ani Morton.

Jak twierdzi Nelson Pratt, kierownik biura marketingu, zwolnienie ma służyć lepszemu rozłożeniu sił w pracy nad Linuksem. Zwolnienia to fragment większej akcji: organizacja planuje między innymi otwarcie nowych biur w Europie oraz rozszerzenie działalności rezydujących w Azji oficjeli na koreańskim i chińskim rynku.

W najbliższym czasie OSDL chce także zwiększyć nakłady na inwestycje związane z prawami patentowymi, gdyż coraz częściej spędzają one sen z powiek twórcom open-source.

OSDL, prócz Torvaldsa, zatrudnia także Andrew Mortona i Chrisa Wrighta - obydwaj programiści są bardzo poważnie związani z pracami nad Linuksem. Zwolnienie ich nie dotknęło, natomiast na bruku znalazło się kilku innych doświadczonych deweloperów oraz część obsługi działów sprzedaży i marketingu.


Zobacz również