Toshiba 55ZL2 - rewolucyjny telewizor Quad Full HD i 3D bez okularów już w grudniu

Niedługo na rynek wejdzie zaprezentowany na IFA 2011 pierwszy telewizor 3D bez okularów czyli 55-calowy Toshiba ZL2. To jednocześnie pierwszy telewizor konsumencki, który wyświetla obraz w rozdzielczości Quad Full HD. Ma on szansę zdeklasować wszystkie telewizory konkurencji.

Toshiba 55ZL2

Toshiba pokazywała 55ZL2 na targach IFA 2011 w Berlinie i zrobił tam na mnie duże wrażenie.

Kosmiczna rozdzielczość Quad Full HD

Toshiba 55ZL2 jako pierwszy duży (55 cali) telewizor pozwoli nam na oglądanie filmów 3D bez okularów. Ponadto ekran o rozdzielczości Quad Full HD czyli 4K (dwa razy tyle co Full HD) ma dwojakie zastosowanie - zwykłe filmy pozwala oglądać w rozdzielczości dwa razy większej niż standardowe 1920x1080, a w 3D pozwala oglądać filmy 3D bez okularów.

CEVO-Engine czyli obliczeniowy potwór na usługach 3D

Toshiba 55ZL2 to obliczeniowy potwór - zastosowano w nim wydajną, wieloprocesorową platformę CEVO-Engine. Duża moc obliczeniowa pozwala na przekształcanie stereoskopowych obrazów, tak by mogły być jednocześnie wyświetlane pod różnym kątem. W przypadku 3D bez okularów, standardowe obrazy stereoskopowe przepuszczane są właśnie przez specjalny układ soczewek, a dzięki procesorowi CEVO, telewizor wyświetla aż 9 stereoskopowych widoków 3D, dzięki czemu kilka osób może widzieć 3D bez okularów i to pod dużym kątem. Co więcej, osiągany efekt 3D jest dodatkowo optymalizowany w wyniku wbudowania w 55ZL2 funkcji śledzenia twarzy użytkownika.

Toshiba 55ZL2

Toshiba 55ZL2

Toshiba Resolution+ konwertuje filmy do Quad Full HD

Skoro telewizor musi wyświetlać aż 9 szczegółowych obrazów HD jednocześnie, potrzebna jest do tego duża rozdzielczość. Dlatego w telewizorze zastosowano panel o rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Co więcej, funkcja Toshiba Resolution+ w telewizorze konwertuje do takiej jakości filmy w niższej rozdzielczości.

Toshiba ZL2 - 3D bez okularów

Toshiba ZL2 - 3D bez okularów

Toshiba ZL2 - zdeklasuje telewizory konkurencji?

Toshiba ZL2 pojawi się już w połowie grudnia w Europie (najpierw w Niemczech). To zdecydowanie jeden z najważniejszych telewizorów roku, który przenosi nas w nową epokę TV. 3D bez okularów w wysokiej rozdzielczości oraz konwersja filmów do rozdzielczości Quad Full HD - to potężne uderzenie, jakie przygotowała nam japońska Toshiba. Wielu ludzi wstrzymywało się do tej z inwestycją w 3D, gdyż nie podobały się im okulary 3D. Dzięki 55ZL2 Toshiba zostawi swoich konkurentów daleko w tyle, jeżeli chodzi o innowacyjność. Jednocześnie nikt inny na rynku nie będzie miał takiego telewizora, który nie będzie potrzebował okularów 3D. To dzięki ZL2 Toshiba wejdzie do pierwszej ligi na rynku RTV. Jedyne, co może powstrzymać popularyzację tego produktu to zbyt wysoka cena.