Toshiba: DVD z dostępem konkurencją dla Blu-ray?

Organizacja DVD Forum oficjalnie zatwierdziła nowe logo, które wkrótce może zacząć pojawiać się na odtwarzaczach DVD Toshiby - 'DVD Download/DL '. Japoński koncern najwyraźniej uznał, iż zwycięstwo formatu Blu-ray wcale nie oznacza końca poczciwego DVD i zamierza produkować odtwarzacze DVD wyposażone w nowe funkcje.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie nowości mogą pojawić się w urządzeniach oznaczonych nowym logo - najprawdopodobniej chodzi o możliwość pobierania (ze stron wydawców) dodatkowych materiałów do filmów.

W taką funkcję wyposażone zostaną najprawdopodobniej nowe odtwarzacze, którymi Toshiba zamierza konkurować z sprzętem obsługującym Blu-ray. Pisaliśmy już o nich kilka tygodni temu - chodzi o odtwarzacze DVD, które wyposażone będą w zaawansowane systemy podnoszenia rozdzielczości obrazu do formatu HD (więcej informacji znaleźć można tutaj). W urządzeniach tych zastosowany zostanie prawdopodobnie procesor multimedialny SpursEngine 1000 (w którym wykorzystano technologię rodem z układu CELL).

Zdaniem niektórych analityków, rozwijanie tradycyjnych odtwarzaczy DVD może być dobrym pomysłem na skuteczne konkurowanie ze standardem Blu-ray - niedawne raporty firm IDC czy NPD Group pokazują, że dla większości klientów jakość obrazu oferowana przez DVD jest w zupełności wystarczająca i dlatego na razie nie zamierzają oni przesiadać się na Blu-ray.