Toshiba Gigabeat - 40 GB "empetrójek"

Przedstawiciele koncernu Toshiba zapowiedzieli wprowadzenie na rynek trzech nowych przenośnych odtwarzaczy MP3 z serii Gigabeat. Urządzenia wyposażone będą w twarde dyski o pojemności 5, 20 i 40 GB. Na początku dostępne będą one jedynie w Japonii, Toshiba nie wyklucza jednak wprowadzenia ich na inne rynki.

Toshiba Gigabeat - 40 GB "empetrójek"

Toshiba Gigabeat

Najważniejszą innowacją w nowych modelach jest wprowadzenie obsługi zabezpieczonych przed nieautoryzowanym kopiowaniem plików Windows Media Audio (WMA) - dzięki temu odtwarzacze powinny zainteresować użytkowników płatnych serwisów muzycznych (które z reguły dystrybuują muzykę w tym formacie). Oprócz tego Gigabeat obsługuje pliki MP3, WAV oraz niezabezpieczone WMA.

Nowością jest również dodanie możliwości ładowania wbudowanej baterii poprzez złącze USB oraz wprowadzenie do oferty Toshiby adaptera sieciowego do Gigabeat - dzięki temu urządzenie można podłączyć do sieci lokalnej, w której będzie widoczne jako wirtualny dysk twardy.

Cenę modelu wyposażonego w dysk o pojemności 5 GB (Gigabeat G5)ustalono na 272 USD, modelu 20 GB (G22) - na 430 USD, zaś za Gigabeat G40 z dyskiem o pojemności 40 GB zapłacić trzeba będzie ok. 400 USD.