Toshiba - Gigashot z HDD

Firma Toshiba zaprezentowała nową miniaturową cyfrową kamerę wideo - Gigashot V10. Urządzenie wyposażone jest w matrycę CCD o rozdzielczości 5 megapikseli oraz wbudowany twardy dysk o pojemności 4 GB.

Kamera dysponuje również obiektywem z zoomem optycznym 4x. Zastosowany w niej twardy dysk został wyposażony w specjalne zabezpieczenia, chroniące go przed konsekwencjami silniejszych wstrząsów.

Toshiba Gigashot V10

Toshiba Gigashot V10

Gigashot V10 rejestruje obraz w formacie MPEG, z dźwiękiem w Dolby Digital 2. 4 GB przestrzeni dyskowej pozwala na zarejestrowanie maksymalnie ok. 2 godzin filmu (w najniższej dostępnej rozdzielczości). Pamięć można rozszerzyć za pomocą kart Secure Digital - urządzenie wyposażone jest w stosowne złącze.

Urządzenie może również pełnić funkcję cyfrowego aparatu fotograficznego - potrafi rejestrować zdjęcia w rozdzielczościach 2560×1920, 2048×1536, 1280×960 oraz 640×480 pikseli. Tryb Super macro umożliwia wykonywanie zdjęć z odległości 1 cm.

Kamera sprzedawana będzie w komplecie ze stacją dokującą, wyposażoną w wyjścia audio-wideo, USB 2.0 oraz LAN (możliwe więc będzie kopiowanie filmów z kamery poprzez sieć lokalną). Producent zapewnia, że wbudowana bateria ładuje się ok. 2 godzin i wystarcza na ok. 80 minut nagrywania materiału wideo i ok. 120 minut odtwarzania filmów. Cenę urządzenia, które do sprzedaży trafi 21 października, ustalono na 530 USD.


Zobacz również