Toshiba Glass - pojawiła się konkurencja dla Google

Na japońskich targach Ceatec Toshiba pokazała okulary, które są jak na razie jedyną potencjalną konkurencją dla Google Glass. Nazwano je po prostu Toshiba Glass.

Ważące 42 gramy urządzenie jest dopiero prototypem i w przeciwieństwie do produktu Google nie łączy się bezprzewodowo z siecią - użytkownik okularów musi mieć włączony Internet w smartfonie, wówczas łączy się z okularami i jest w stanie używać w pełni gadżetu. Ma on zamontowany mały projektor na jednym z ramion okularów, który wyświetla obraz na okularze, dając możliwość wejścia użytkownika w rzeczywistość rozszerzoną. To właśnie przez ten projektor okulary nie mają własnego zasilania - bateria sprawiłaby, że stałyby się zbyt ciężkie.

Toshiba Glass - pojawiła się konkurencja dla Google

Nie wiadomo nic o takich funkcjach jak sterowanie głosem, czy inne, którymi szczyci się Google przy swoim urządzeniu. Podano tylko, że na okularze wyświetlana będzie aplikacja medyczna, pokazująca np. rytm pracy serca. Nadto sam design jest dość nieciekawy, biorąc jednak pod uwagę, że Toshiba Glass mogą być znacznie tańsze od kosztującego 1,5 tys. dolarów (czyli ponad 4,5 tys. złotych) urządzenia Google, zbyt na nie powinien być. Toshiba ma nadzieję na rozpoczęcie sprzedaży w przyszłym roku, a zacznie od rynków Ameryki Północnej i Japonii. Mają być dostępne trzy wersje - standard, sport oraz industrial. Te ostatnie posłużą w laboratoriach czy przy pracach inżynieryjnych.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]