Toshiba Journe Air 1000 - cyfrowa ramka z radiem internetowym

Toshiba zaprezentowała dwie nowe cyfrowe ramki z linii JournE Air. Urządzenia wyposażono w moduły WiFi, natomiast jedno z nich może się dodatkowo pochwalić możliwością skorzystania z 50 internetowych stacji radiowych.

Pierwsza z nowości nosi oznaczenie JournE Air 1000. Wyposażona została w panoramiczny 10-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (korzysta z podświetlenia diodami LED i wyświetla obraz cechujący się współczynnikiem kontrastu na poziomie 400:1), 1 GB wbudowanej pamięci flash (możemy ją rozbudować poprzez karty pamięci SD, SDHC, MMC, Memory Stick, MSPro i xD lub po podłączeniu pendrive'a) oraz głośnik o mocy 0,5 W. Urządzenie może się ponadto pochwalić modułem WiFi, możliwością skorzystania z 50 internetowych stacji radiowych oraz obsługą kanałów RSS i popularnych serwisów fotograficznych takich jak Flickr i Picasa. Warto też wspomnieć o wsparciu dla formatów MP3/MPEG4, ułatwiającym obsługę pilocie zdalnego sterowania i własnym zasilaniu, dzięki któremu sprzęt może pracować po odłączeniu od sieci elektrycznej przez 30 minut.

Toshiba Journe Air 1000 - cyfrowa ramka z radiem internetowym

Toshiba JournE Air 1000

Druga propozycja nosi oznaczenie JournE Air 801 i różni się od poprzednika parametrami wyświetlacza, który jest mniejszy (8,4 cala) i cechuje się innymi proporcjami (4:3) oraz wyższą rozdzielczością (800 x 600 pikseli). Urządzenie oferuje ponadto znacznie mniej wbudowanej pamięci flash (128 MB) oraz pozbawione zostało funkcji radia internetowego i możliwości skorzystania z pilota zdalnego sterowania. Może się za to pochwalić dłuższym czasem pracy na baterii (50 minut), dotykowymi przyciskami oraz aplikacją Subview & 3D Album.

Urządzenia zostały wycenione na 170 i 140 funtów.