Toshiba ProLED512 - najbardziej zaawansowane podświetlenie LED na świecie?

Toshiba w swoim najnowszym telewizorach 55ZL1 zastosowała podświetlenie ProLED512, które obecnie można uznać za najbardziej zaawansowane na rynku podświetlenie strefowe diodami LED. Telewizory Toshiba 55ZL1 mają pojawić się na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca.

Toshiba 55ZL1

Podświetlenie PRoLED512 w telewizorach Toshiba 55ZL1 składa się z 512 segmentów diod LED. To pozwala na uzyskanie równomiernego podświetlenia panelu, głębokiej czerni oraz wysokiego kontrastu.

Ponad 3 tys. diod LED i stała się jasność... w 3D

W tym podświetleniu wykorzystano aż 3072 diody LED - pozwala to na osiągnięcie imponującej jasności na poziomie 1000 cd/m2. Ma to znaczenie zwłaszcza przy oglądaniu filmów 3D - poziom jasności w telewizorach Toshiby dorównuje więc jasności osiąganej przy oglądaniu obrazu 2D.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Poniższy filmik w przystępny sposób prezentuje działanie podświetlenia w telewizorach Toshiba 55ZL1 oraz tłumaczy na czym w ogóle polega strefowe wygaszanie diod LED.

LED ma różne oblicza

Niewielu o tym wie, ale LED LED-owi wcale nie jest równy. Jest kilka rodzajów podświetlenia diodami LED, a każdy z nich jest coraz bardziej modyfikowany i ulepszany w telewizorach. Do pełnego (Full LED) i krawędziowego (Edge LED) podświetlenia LED, doszło niedawno jeszcze wygaszanie strefowe, które łączy zalety obu tych rozwiązań. Podejmując więc decyzje o zakupie trzeba dobrze sprawdzić, jak podświetlenie diodami LED sprawdza się w danym modelu telewizora. To, że telewizor jest oznaczony jako LED, nie oznacza wcale, że oferuje od razu najlepszą jakość obrazu.

Źródło: Toshiba


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: