Toshiba Qosmio DX730 - pierwszy All-In-One PC w ofercie firmy

Komputer All-In-One Qosmio DX730 został zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Toshiba zachwala go jako samowystarczalne centrum rozrywki, które łączy w sobie plusy komputera oraz telewizora i może z powodzeniem zastąpić oba te urządzenia w naszych mieszkaniach.

Toshiba
Toshiba Qosmio DX730 to All-In-One PC z 23-calowym ekranem. Całe urządzenie zostało wykonane w stylistyce znanej z telewizorów firmy. Klasyczna czarna obudowa będzie pasowała do praktycznie każdego pomieszczenia. Tego właśnie chciał producent, który uważa, że komputer wyposażony w tuner telewizyjny DVB-T/analog może stanowić centrum rozrywki w naszym salonie, kuchni, lub sypialni.

Qosmio DX730 pozwala na oglądanie zdjęć, filmów, telewizji, przeglądanie internetu, podłączenie konsoli do gier i słuchanie muzyki, bez podłączania zewnętrznych głośników, dzięki systemowi dźwiękowemu Onkyo wyposażonemu w głośnik z subwooferem wspierany przez Dolby Advanced Audio. Funkcja Sleep-and-Music umożliwia natomiast cieszenie się muzyką z odtwarzacza mp3 bez włączania zasilania komputera.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021/2022 [Ranking]
  • iMac 27 2022 - cena, data premiery, specyfikacja techniczna [AKTUALIZACJA 25.11.2021]

All-In-One PC od Toshiby może być wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i7 lub dwurdzeniowe i5, i3 oraz Pentium B950. Karta graficzna to NVIDIA GeForce GT 540M 1 GB (DDR3). Qosmio DX730 może mieć do 16 GB RAM DDR2 i dysk twardy o maksymalnej pojemności do 2 TB. Dostępny jest też czytnik Multi-Card oraz napędy DVD i Blu-ray z nagrywarką.

Qosmio DX730 oferuje gniazdo HDMI, cztery porty USB 2.0 i dwa USB 3.0. Internet można podłączyć za pomocą Wi-Fi (WLAN 802.11 b/g/n) lub złącza Gigabit Ethernet. Nowy komputer japońskiej firmy dysponuje też łącznością Bluetooth 3.0+ HS oraz kamerą internetową 1.3 Mpix. Na europejskim rynku pojawi się w czwartym kwartale bieżącego roku. Ceny będą zależne od konfiguracji, ale jeszcze ich nie zdradzono.