Toshiba Qosmio F750 - pierwszy na świecie laptop 3D bez okularów

Toshiba Qosmio F750 to pierwszy na świecie laptop 3D, który nie wymaga do oglądania trójwymiarowych lub grania w gry specjalnych okularów 3D.


Toshiba Qosmio F750 - pierwszy na świecie laptop 3D bez okularów

Toshiba Qosmio F750

Producenci telewizorów mówią, że 3D bez okularów dostaniemy dopiero za kilka lat (Samsung uważa, że 3D bez okularów będziemy oglądać dopiero za 10 lat), a tymczasem japońska Toshiba już pokazała 3D bez okularów w laptopie. Toshiba Qosmio F750 ma pojawić się na rynku już w sierpniu tego roku.

Jak działa 3D bez okularów?

Na ekran laptopa przesyłane są identyczne obrazy, tyle że w trochę innej perspektywie. Jeden obraz trafi do lewego oka, a drugi do prawego. W ten sposób tworzy się efekt 3D.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021/2022 [Ranking]

Efekt 3D bez okularów tylko dla jednej osoby

Ta technologia wymaga kamery internetowej w wysokiej rozdzielczości, która śledzi ruch naszych gałek ocznych. Oznacza to, że nie można zobaczyć 3D w grupie np. obejrzeć z kolegami filmu 3D. Trzeba oglądać film samemu, ale przynajmniej pozbędziemy się okularów 3D. Podobno proces śledzenia ruchu naszych oczu jest naprawdę dokładny, a całość działa niezwykle szybko. Toshiba kreatywnie zaczyna korzystać z kamer wbudowanych w nasze urządzenia - telewizor Toshiba UL863 to niemal Wielki Brat w TV.

Toshiba Qosmio F750 - co znajdziemy pod maską laptopa?

Toshiba Qosmio F750 wyświetla rozdzielczość Full HD (1920x1080), ma potężny procesor Intel Core i7, kartę graficzną Nvidia GeForce GT 540M (do 2GB pamięci) oraz oraz aż 6 GB pamięci RAM. Do tego dochodzi jeszcze wbudowana nagrywarka Blu-ray oraz głośniki renomowanej firmy Harman Kardon.

Toshiba ma sprzedażowy hit w ręku?

Ciekawe, jaka będzie cena japońskiego cacka. Laptop zapowiada się naprawdę dobrze. Na tak mocnej konfiguracji bez problemu pójdą nowe gry, a do tego wreszcie będziemy mogli sprawdzić, jak to jest oglądać filmy 3D bez irytujących okularów.

Komentarz - Toshiba gra o dużą stawkę

Od jakiegoś czasu trwa wojna aktywne 3D kontra pasywne 3D. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Może pogodzi je po prostu 3D bez okularów. Toshiba może wiele zyskać, stawiając na te technologię. Ciekawe kiedy pojawi się ona w telewizorach japońskiego producenta?