Toshiba: TV z notebooka, bez systemu

Na przyszły tydzień zapowiadana jest premiera nowego modelu notebooka firmy Toshiba, który będzie umożliwiał oglądanie telewizji, bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego.

Notebook o nazwie Qosmio, będzie pierwszym komputerem przenośnym w ofercie Toshiby, wyposażonym w tak dużą ilość multimedialnych funkcji. Posiadać ma on napęd DVD, tuner telewizyjny, wysokiej jakości wbudowane głośniki oraz pilota zdalnego sterowania. Ten ostatni dodany jest z myślą o użytkownikach, którzy bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego Windows Media Center, będą mogli na ekranie Qosmio obejrzeć telewizję lub film DVD. W sytuacji, gdy zdecydują się oni na zarejestrowanie konkretnego programu telewizyjnego na 80-gigabajtowym dysku twardym, będą już musieli zrobić to z poziomu systemu operacyjnego.

W ostatnich latach coraz większa liczba przenośnych komputerów oferuje bardziej rozbudowane możliwości multimedialne, w szczególności opcję oglądania telewizji lub filmów DVD bez uruchamiania systemu operacyjnego. Nowy produkt Toshiby wyróżniać ma się ekranem zapewniającym wyjątkową jakość obrazu oraz usprawnionym modułem telewizyjnym. Ostateczna cena Qosmio z 15-calowym wyświetlaczem nie została jeszcze ustalona, jednak już dziś Terry Cronin z product managementu Toshiby ocenia, iż wyniesie ona od 2499 do 2599 USD. Modele szerokoekranowe planowane są w późniejszym terminie.

Więcej informacji: Toshiba


Zobacz również