Toshiba Thrive - czym wyróżnia się nowy tablet?

Firma Toshiba już niedługo wprowadzi na rynek swój pierwszy tablet Thrive. Zapowiedziany został w styczniu jeszcze bez podania jego nazwy. Obecnie jednak trafił już do przedsprzedaży, a w połowie lipca wyląduje na sklepowych półkach. Co jednak sprawia, że wyróżnia się on z tłumu innych tabletów.

Tablet Toshiba Thrive nie jest cienki ani lekki (725,7 g), ale posiada za to coś, czym nie dysponują jego rywale. Jest to zestaw portów, które sprawiają, że zyskuje on wiele z funkcjonalności laptopa. Oprócz tradycyjnych dla portów mini USB i dokującego, posiada również wejście na normalnych rozmiarów karty SD oraz pełnowymiarowe porty USB i HDMI.

Ktoś mógłby powiedzieć, że przy obecnej możliwości szybkiego przesyłu danych i gromadzenia ich w , nie ma potrzeby na rozwiązania tego typu. Jednak użytkownicy laptopów dobrze wiedzą, że ciągle bardzo często podłączają do swoich komputerów pendrive'y i bezpośrednio przekładają karty SD z aparatów fotograficznych, by szybko przekopiować zdjęcia. Nowe urządzenie Toshiby również to umożliwi.

Thrive pozwala więc na łatwą współpracę z różnymi urządzeniami, której nie oferuje większość tabletów. Jest to niewątpliwie wielka zaleta. Jego wejście SD obsługuje karty 128 GB SDXC, a za pomocą portu USB można do tabletu Toshiby podłączyć zewnętrzny dysk o pojemności 1 TB. Thrive wyposażono w układ Nvidia Tegra 2 (dwurdzeniowy procesor 1 GHz i pamięć 1 GB), a działa pod kontrolą Android 3.1. Jest dostępny w wersjach o pojemności 8 GB, 16 GB i 32 GB. Ich ceny to odpowiednio 430, 480 i 580 dolarów.