Toshiba UL863 - Wielki Brat w TV czyli pierwszy telewizor, który rozpozna twoją twarz

Personal-TV - tak nazywa się nowa funkcja, która do swoich telewizorów LED LCD z serii UL863 wprowadziła japońska Toshiba. Personal-TV za pomocą wbudowanej kamery potrafi dokonać identyfikacji ludzkich twarzy i dzięki temu bez naszej pomocy może wybierać ulubione dla danego użytkownika ustawienia.

Toshiba UL863

Personal-TV w Toshiba UL863 - teraz telewizor cię rozpozna

Funkcja Personal-TV wbudowana w telewizory Toshiby automatycznie rozpoznaje użytkownika dzięki analizie rysów twarzy, przekazywanych do odbiornika za pomocą wbudowanej kamery współpracującej z programem do identyfikacji użytkowników. Telewizor jest w stanie rozpoznać do 4 widzów. Do czego się to przydaje? Telewizor automatycznie może dzięki temu uruchamiać nasze ulubione ustawienia parametrów obrazu, dźwięku czy też listę ulubionych programów. Inteligentne telewizory Toshiby potrafią nawet rozpoznać, kiedy nie oglądamy telewizji i wtedy wprowadzić ekran w stan uśpienia.

Wielki Brat w naszych telewizorach

Z jeden strony funkcja wydaje się przydatna, ale z drugiej... może powodować to wrażenie, że jesteśmy cały czas obserwowani okiem kamery. Kamery coraz częściej pojawiają się w naszych telewizorach (wcześniej m.in u Panasonika do obsługi komunikatora Skype). Czyżby Wielki Brat ze słynnej książki Orwella już pukał do naszych domów?

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]
  • Intel prezentuje RealSense ID - system, który zmienia twoją twarz w dowód tożsamości

Toshiba Places i Autokalibracja w UL863

Na szczęście telewizory japońskiej Toshiby mogą pochwalić się także innymi zaletami. Z innych funkcji wbudowanych w serię UL863, warto podkreślić możliwość nagrywania audycji telewizyjnych na dyskach zewnętrznych USB. Możemy też skorzystać z platformy Toshiba Places, która pozwala bezprzewodowo współdzielić pliki multimedialne pomiędzy telewizorem a laptopem. Ponadto Toshiba wyposażyła swoje nowe telewizory w specjalną funkcję Autokalibracji, która dostosowuje ustawienia obrazu do optymalnych.

Telewizory Toshiba UL683 mają trafić do sklepów w Europie jeszcze w tym kwartale.