Toshiba ZL2 - oglądaj 3D bez okularów

Telewizor Toshiba ZL2 miał swoją zachodnioeuropejską premierę kilka dni temu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jest to pierwszy 55-calowy telewizor 3D, który nie wymaga zakładania specjalnych okularów.

Toshiba ZL2

Telewizor Toshiba ZL2 został przedstawiony ponad rok temu. Od dawna spekulowało się o jego premierze, teraz najnowszy telewizor 3D od Toshiby ujrzał światło dzienne. Czego możemy się po nim spodziewać?

Oprócz 55-calowego ekranu i braku konieczności posiadania specjalnych okularów do oglądania 3D, ZL2 dysponuje niesamowitą rozdzielczością (3840 x 2160 pikseli). W telewizorze zastosowano także technologie: Resolution+ oraz Smart TV.

Toshiba ZL2 posiada także możliwość automatycznej konwersji obrazu 2D do 3D. Oprócz tego nie zabrakło także 4 portów HDMI oraz 2 wejść USB.

Wśród innych funkcjonalności ZL2 można wskazać kamerę śledzącą twarz, możliwość kontroli telewizora poprzez smartfon, a także czujnik światła oraz subwoofer.

Brzmi rewelacyjnie? Niestety mniej znakomicie brzmi cena Toshiby ZL2. Jak na razie telewizor kosztuje bowiem ok. 7 tys. funtów brytyjskich. Dalibyście takie pieniądze za telewizor?