Toshiba łączy DVD i HD-DVD

Koncern Toshiba - współtwórca formatu HD-DVD - zaprezentował nowy typ nośników optycznych, będący połączeniem płyt DVD i HD-DVD. Na nowych płytach będzie można zapisywać materiał w obu tych formatach - skorzystać z nich będą wiec mogli zarówno posiadacze tradycyjnych odtwarzaczy DVD, jak i urządzeń HD-DVD.

Jednostronne, dwuwarstwowe krążki stworzono we współpracy z firmą Memory-Tech. Zasada ich działania jest prosta - na pierwszej, zewnętrznej warstwie płyty można nagrać film w standardzie DVD (4,7 GB), zaś na drugiej, wewnętrznej - materiał w jakości HD-DVD (15 GB). Przedstawiciele Toshiba tłumaczą, że wydawanie filmów na takich hybrydowych nośnikach będzie znakomitym rozwiązaniem dla klientów - dzięki temu kupowane przez nich filmy będzie można odtwarzać zarówno na starych, jak i nowych odtwarzaczach...

Warto przypomnieć, że tydzień temu Koncern Toshiba oficjalnie potwierdził, że cztery amerykańskie koncerny filmowe - Paramount Pictures, Universal Pictures, Warner Bros oraz New Line Cinema - będą wydawały swoje filmy na płytach HD-DVD. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Cztery studia wybrały HD-DVD".

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2022 [RANKING]