Toshiba: nagrywarka dla kamer Gigashot

Jeżeli posiadasz kamerę cyfrową Toshiby z serii Gigashot A lub K być może zainteresuje cię również przeznaczona do współpracy z nimi najnowsza stacjonarna nagrywarka o oznaczeniu GSC-DW1. Urządzenie pozwala na bezpośrednie (tzn. bez udziału komputera) wypalenie materiału na krążkach DVD.

Kamery z serii Gigashot A i K dysponują dyskami twardymi i pozwalają na nagrywanie w jakości HD. Oczywiście nawet najbardziej pojemny twardziel prędzej czy później się zapełni i w sytuacji braku dostępu do komputera PC możemy mieć problem. Jego rozwiązaniem może się zająć najnowsza stacjonarna nagrywarka Toshiby - o oznaczeniu GSC-DW1.

Toshiba: nagrywarka dla kamer Gigashot

Toshiba GSC-DW1

Urządzenie pozwala bowiem na zgranie nagranych filmów (poprzez interfejs USB) na krążki DVD-R (bez udziału PC). W przypadku obu serii - A i K - wspomniany nośnik powinien wystarczyć na zapisanie do 50 minut materiału w jakości SP (do 30 minut w trybie XQ (seria A) i do 35 minut w trybie SHQ (seria K)). Co ważne, urządzenie możemy również bez problemu podłączyć do telewizora za pomocą szeregu wyjść, wśród których znalazło się również HDMI; komfort obsługi zapewnia dołączony pilot zdalnego sterowania. Całość mierzy 238 x 167 x 61 mm i waży 1050 gramów.

Nowość trafi na rynek japoński 17 marca w cenie (po przeliczeniu z jenów) około 165 USD.